راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش

سایز مناسب کفش

راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بارها به خاطر ترس از اندازه نبودن کفش، از خرید اینترنتی آن پشیمان شده باشید. ولی راهکار این مشکل چیست؟ در این مطلب که توسط مجموعه نیازکو تهیه شده است، قصد داریم راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش و نحوه اندازه‌گیری صحیح سایز پا برای خرید کفش را نشان دهیم. با تیم وبلاگ نیازکو همراه باشید.

مشتریان گرامی می‌توانند برای محاسبه سایز پای خود به دو روش زیر اقدام نمایند:

روش اول برای انتخاب سایز مناسب کفش

A)  طول پای خود را از قسمت تحتانی پاشنه تا نوک انگشت شصت پا اندازه بگیرید؛ مثلا طول پا برابر با 27 سانتی‌متر
B) حال عدد بدست آمده را در فرمول زیر جاگذاری نمایید.
به عدد بدست آمده 2 واحد اضافه نموده (29=2+27) و عدد حاصل را در 3 ضرب کنید (87=3*29). سپس مقدار جواب را تقسیم بر دو کنید (43.5=87/2).

C) سایز پای شما 43.5 است که پیشنهاد می‌شود کفش با سایز 44 را انتخاب کنید.
D) البته بسته به نوع کفش و نوع پنجه پا شما ممکن است این تخمین کمی خطا داشته باشد. برای انتخاب دقیق‌تر سایز، به سایز کفشی که در حال حاضر استفاده می‌کنید و به نوع اسپرت یا کلاسیک بودن کفش توجه داشته باشید.
E) معمولا کفش اسپرت یک سایز بزرگ‌تر از سایز کفش کلاسیک مناسب پای شما خواهد بود. مثلا اگر کفش کلاسیک سایز 42 استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد سایز مناسب کفش اسپرت برای شما 43 خواهد بود.

سایز مناسب کفش

روش دوم برای انتخاب سایز مناسب کفش

یک خط کش را روی سطح صاف قرار داده و در حالی که روی آن قرار گرفته‌اید یک صفحه یا خودکاری را نیز انتهای پای خود قرار دهید تا درصد خطا کمتر شود و از همان صفحه یا خودکار تا نوک انگشت شصت پایتان را برحسب سانتی‌متر اندازه‌گیری کرده و عدد بدست آمده را یادداشت نمایید. همین مراحل را برای پای دیگر خود نیز تکرار کنید. میانگین اندازه پاها را محاسبه کرده و با توجه به جدول زیر ببینید که به کدام عدد نزدیک‌تر است؛ به هر عددی نزدیک‌تر بود سایز متناظر زیر آن عدد سایز پای شما را نشان می‌دهد.
مثلا اگر طول پای راست شما 26 سانتی‌متر و طول پای چپ شما 25 سانتی‌متر باشد، میانگین 25.5 خواهد شد که سایز کفش متناظر آن 41 است.

سایز مناسب کفش

تهیه‌شده توسط: تیم وبلاگ نیازکو

نخستین خط تولید کفش ورزشی با چرم مصنوعی در جهان

استلا مک کارتنی در میان طراحان فشن، معروف به این است که شدیداً مدافع محیط زیست است. او از استفاده از هرگونه خز یا چرم در طراحی لباس‌های خود خودداری می‌کند و در تلاش برای ایجاد برندی ثابت قدم در … ادامه مطلب

0 comments
کفش نایک KD 13

کفش نایک KD 13 به عنوان کفش بعدی کوین دورانت معرفی شد

اگرچه طرفداران ورزش بسکتبال پس از رفع مصدومیت پارگی تاندون آشیل کوین دورانت (Kevin Durant) شاهد انجام بازی‌های زیادی از سوی این بازیکن محبوب با کفش نایک KD 12 نبوده‌اند، اما به نظر می‌رسد که سیزدهمین کفش ورزشی کوین دورانت … ادامه مطلب

0 comments
5 کفش اسپورت ایرانی که حتماً باید پوشید

5 کفش اسپورت ایرانی که حتماً باید پوشید!

پس از انتشار لیست 6 کفش برتر مردانه چرم و استقبال زیاد مشتریان، تصمیم گرفتیم تا لیست 5 کفش اسپورت ایرانی را که جزو محبوب ترین، با کیفیت ترین و پرفروش ترین کفش های اسپورت هستند، معرفی کنیم. همانطور که … ادامه مطلب

0 comments

نظرات (2)

کورش

ممنون از پاسخگویی

یوسف ملاحی لافتی

سلام خسته نباشید