راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش

سایز مناسب کفش

راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بارها به خاطر ترس از اندازه نبودن کفش، از خرید اینترنتی آن پشیمان شده باشید. ولی راهکار این مشکل چیست؟ در این مطلب که توسط مجموعه نیازکو تهیه شده است، قصد داریم راهنمای انتخاب سایز مناسب کفش و نحوه اندازه‌گیری صحیح سایز پا برای خرید کفش را نشان دهیم. با تیم وبلاگ نیازکو همراه باشید.

مشتریان گرامی می‌توانند برای محاسبه سایز پای خود به دو روش زیر اقدام نمایند:

روش اول برای انتخاب سایز مناسب کفش

A)  طول پای خود را از قسمت تحتانی پاشنه تا نوک انگشت شصت پا اندازه بگیرید؛ مثلا طول پا برابر با 27 سانتی‌متر
B) حال عدد بدست آمده را در فرمول زیر جاگذاری نمایید.
به عدد بدست آمده 2 واحد اضافه نموده (29=2+27) و عدد حاصل را در 3 ضرب کنید (87=3*29). سپس مقدار جواب را تقسیم بر دو کنید (43.5=87/2).

C) سایز پای شما 43.5 است که پیشنهاد می‌شود کفش با سایز 44 را انتخاب کنید.
D) البته بسته به نوع کفش و نوع پنجه پا شما ممکن است این تخمین کمی خطا داشته باشد. برای انتخاب دقیق‌تر سایز، به سایز کفشی که در حال حاضر استفاده می‌کنید و به نوع اسپرت یا کلاسیک بودن کفش توجه داشته باشید.
E) معمولا کفش اسپرت یک سایز بزرگ‌تر از سایز کفش کلاسیک مناسب پای شما خواهد بود. مثلا اگر کفش کلاسیک سایز 42 استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد سایز مناسب کفش اسپرت برای شما 43 خواهد بود.

سایز مناسب کفش

روش دوم برای انتخاب سایز مناسب کفش

یک خط کش را روی سطح صاف قرار داده و در حالی که روی آن قرار گرفته‌اید یک صفحه یا خودکاری را نیز انتهای پای خود قرار دهید تا درصد خطا کمتر شود و از همان صفحه یا خودکار تا نوک انگشت شصت پایتان را برحسب سانتی‌متر اندازه‌گیری کرده و عدد بدست آمده را یادداشت نمایید. همین مراحل را برای پای دیگر خود نیز تکرار کنید. میانگین اندازه پاها را محاسبه کرده و با توجه به جدول زیر ببینید که به کدام عدد نزدیک‌تر است؛ به هر عددی نزدیک‌تر بود سایز متناظر زیر آن عدد سایز پای شما را نشان می‌دهد.
مثلا اگر طول پای راست شما 26 سانتی‌متر و طول پای چپ شما 25 سانتی‌متر باشد، میانگین 25.5 خواهد شد که سایز کفش متناظر آن 41 است.

سایز مناسب کفش

تهیه‌شده توسط: تیم وبلاگ نیازکو

رفع چروک کفش چرم

روش های رفع چروک و نرم کردن کفش چرم

کفش‌های کلاسیک و قیمتی به میزان قابل توجهی به دلیل تفاوت ظاهر آن‌ها محبوب هستند و با آسیب دیدن بافت و چروک کفش چرم، پوشیدن آن می‌تواند بسیار دردناک باشد. حل این مسئله، نرم کردن بافت این کفش است اما … ادامه مطلب

1 comment
کفش چرم قدیمی ترین تبریز

کشف قدیمی ترین کفش چرم جهان در مرز های ایران

سابقه ایران در تولید کفش های چرمی در جهان به عنوان یکی از معروف ترین تولید کنندگان کفش چرم با پیدا شدن نمونه ای بسیار قدیمی در نزدیکی مرزهای ایران مجددا به اثبات رسید. در ادامه مطلب با تیم تولید … ادامه مطلب

0 comments
کفش محبوب باشگاهی

بهترین کفش های ورزشی باشگاهی را بشناسید!

قطعا همه  ورزش دوستان، برای هر یک از ورزشهای باشگاهی همچون کراس فیت، ورزشهای هوازی یا حتی وزنه برداری و موارد مشابه، به دنبال یافتن کفش های ورزشی باشگاهی مناسب هستند. در این مقاله از وبلاگ اخبار و مقالات کفش، … ادامه مطلب

0 comments

نظرات (2)

کورش

ممنون از پاسخگویی

یوسف ملاحی لافتی

سلام خسته نباشید

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها