برای خرید کفش پاشنه بلند چه خصوصیاتی را باید مد نظر داشته باشیم؟

خرید کفش پاشنه بلند

برای خرید کفش پاشنه بلند چه خصوصیاتی را باید مد نظر داشته باشیم؟

کفش پاشنه بلند و محبوبیت آن به زمان‌های قدیم برمی‌گردد. یکی از عمده دلایل این محبوبیت کفش پاشنه بلند در بین خانم‌ها نیز افزایش قد فرد است! خانم‌ها تنها با پوشیدن یک جفت کفش و بدون انجام کار اضافی دیگری، به قد دلخواه خود می‌رسند. در ادامه، به بررسی معایب و مزایای پوشیدن کفش پاشنه بلند می‌پردازیم و اینکه برای خرید کفش پاشنه بلند چه خصوصیاتی را باید مد نظر داشته باشیم. با تیم وبلاگ نیازکو همراه باشید.

تاریخ دقیق اولین استفاده از کفش‌های پاشنه بلند مشخص نشده است، اما طبق بررسی‌های انجام‌شده، استفاده اولیه از این نوع کفش به قرن شانزدهم میلادی برمی‌گردد که افراد ثروتمند از آن‌ها استفاده می‌کردند. در آن زمان کفش‌های پاشنه بلند بر اساس قومیت، فرهنگ و طبقه اجتماعی، متفاوت از هم ساخته می‌شدند.

کفش‌های با پاشنه تیز، انواع کفش‌های پاشنه بلند بدون بند، کفش‌های لژدار یکسره، کفش‌های پاشنه بلند دوکی شکل و دارای لژهای بلند انواع مختلفی از کفش‌های پاشنه‌دار هستند که بیشتر خانم‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته طبیعتا استفاده از این نوع کفش آسیب‌هایی نیز به همراه دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

خرید کفش پاشنه بلند

آسیب‌های استفاده از کفش پاشنه بلند نامناسب

•    وارد شدن آسیب جدی به کمر 

هنگام راه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند، تمام فشار موجود بر روی کمر است و همین امر باعث می‌شود که گردش خون در این نواحی با مشکل مواجه شود و فرد در ناحیه کمر و مفاصل احساس درد داشته باشد.

•    فشار روی پاشنه پا

در کفش‌های پاشنه بلند بیشترین فشار به ناحیه پاشنه پا وارد می‌شود که در نهایت می‌تواند باعث شود درد شدیدی در این ناحیه بروز کند. باید دانست که این موضوع در کفش‌های طبی کاملا برعکس است و تمام وزن بدن را کفش تحمل می‌کند. زمانی که کفش پاشنه بلند به پا داشته باشید، وزن وارده به پاشنه‌ی کفش شدید و غیر قابل کنترل می‌شود.

•    راه رفتن نامتعادل و خطرناک

حالت بدن با پوشیدن کفش پاشنه بلند تغییر می‌کند. بعضی از خانم‌ها نمی‌توانند در چنین موقعیتی تعادل خود را حفظ کنند و راه رفتن برایشان به شدت سخت می‌شود. حتی ممکن است با از دست دادن تعادل و لغزیدن به زمین بیافتند. پیاده‌روی معمولا یک ورزش خوب تلقی می‌شود ولی نه با کفش‌های پاشنه بلند! در چنین شرایطی احتمال پیچ خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا نیز وجود دارد. همچنین ممکن است عضلات و تاندون‌ها هم دچار کشیدگی و التهاب شوند.

خرید کفش پاشنه بلند

•    مشکلات ستون فقرات 

پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث به هم ریختن تراز طبیعی ستون فقرات می‌شود و این امر می‌تواند باعث بروز درد شدید در این ناحیه شود.

•    مشکلات ناخن پا

بیشتر خانم‌هایی که از کفش‌های پاشنه بلند استفاده می‌کنند، ناخن شصت آن‌ها مشکل پیدا می‌کند؛ قسمت پنجه این مدل کفش‌ها اساسا کوچک و تنگ است و به همین دلیل این مشکلات را به وجود می‌آورد.

سخن آخر

در صورتی که علاقه‌مند به خرید کفش پاشنه بلند و استفاده از این نوع کفش‌ها هستید، حتما نیم نگاهی هم به توصیه پزشکان داشته باشید. آن‌ها در این مورد کفش‌هایی را توصیه می‌کنند که پاشنه حداکثر به اندازه سه سانتی‌متر داشته باشند و همچنین قطر پاشنه نیز کمی زیاد باشد. هرچه پاشنه کفش نازک باشد، فشاری که به پا وارد می‌شود نیز بیشتر خواهد بود و کفش‌هایی که پنجه‌ی پا بسته‌تر باشد، از سوی پزشکان توصیه نمی‌شوند.

تهیه‌شده توسط: تیم وبلاگ نیازکو

تری هاویلند طراح کفش ماندگار هالیوود

تری هاویلند طراح کفش ماندگار هالیوود

تری هاویلند طراح کفش ماندگار هالیوود در نظر مشتریانش بهترین و پرطرفدارترین است. فطرت لذت جویانه، شخصیت جسور و کفش‌هایی با طراحی خلاقانه از او یک آدم ماندگار و مشهور ساخت. تری هاویلند ملقب به «کفاش راک اند رول» کارهایش … ادامه مطلب

0 comments
کفش تبریز انواع

کفش و چرم تبریز، معرفی

کفش تبریز و چرم تبریز، از دیرباز، در عرصه بین المللی و ملی زبانزد خاص و عام بوده است. در این مقاله از وبلاگ اخبار و مقالات کفش که توسط تیم تولید محتوای وبسایت نیازکو تهیه شده است، به معرفی … ادامه مطلب

0 comments
کفش ورزشی مناسب

کفش ورزشی مناسب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

استفاده از کفش ورزشی مناسب در اکثر رشته‌های ورزشی بسیار حائز اهمیت است. یک کفش اسپرت خوب می‌تواند روی تمرینات ورزشکار اثرات بسیار مثبت یا بسیار منفی داشته باشد. در ادامه به توضیح نکاتی درمورد انتخاب کفش ورزشی مناسب می‌پردازیم. … ادامه مطلب

0 comments
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها