کروکودیل ها قربانی دنیای مد

کروکودیل ها قربانی دنیای مد

کروکودیل ها قربانی دنیای مد

کروکودیل ها قربانی دنیای مد هستند چرا؟ با این وبلاگ با نیازکو همراه باشید تا حقایق تولید کیف های هرمس را بدانید.

آیا کسی هست که خوشش نیاید کیف اصل هرمس بیرکین را داشته باشد؟ ولی می‌دانستین این کیف ها از پوست کروکودیل ساخته می‌شوند؟ هرچقدر هم از کروکودیل ها بدتان بیاید و یا از آنها بترسید قطعا با دانستن پشت پرده این کیف های جذاب خشمگین خواهید شد.

 

کروکودیل ها قربانی دنیای مد

حقایق وحشتناک کیف های هرمس

در سال ۲۰۱۴ مامورین PETA از بازار پوست کروکودیل در زیمباوه و آمریکا بازدید کردند و متوجه حقایق وحشتناک تولید محصولات لاکچری شدند. یکی از بزرگترین تامین کنندگان پوست برای برند لاکچری هرمس در آفریقا واقع است که در هر سال ۴۳ هزار پوست کروکودیل تولید می‌کند. این کروکودیل ها به بدترین شکل ممکن سلاخی می‌شوند.

به طور متوسط به پوست شکم سه عدد کروکودیل نیاز است تا یک کیف هرمس تولید شود. وقتی این کروکودیل ها ۳۶ ماهه هستند و جثه کوچکتری دارند به ستون فقراتشان فشار می‌آورند که به سمت بالا متمایل شوند و در حالی که هنوز زنده هستند ستون فقراتشان را به سمت دمشان می‌فرستند که کروکودیل آماده پوست کنی باشد. علت این کار این است که اگر کروکودیل در حالت عادی بمیرد پوستش سفت شده و به بدنش می‌چسبد و غیر قابل کندن است.

قیمت تقریبی هر یک از این کیف ها حدود ۴۳ هزار دلار است!

با وجود مخالفت های شدید دوستداران محیط زیست جهان، برای پرورش تمساح توجیه های علمی و البته اقتصادی فراوانی همچون تولید کیف و کفش ، مصارف پزشکی از خون و گوشت آن و استفاده خوراکی پرورش این خزنده را در ۵۰ کشور رایج کرده است. دوستداران محیط زیست استفاده از محصولات فیک این برند را هم اشتباه می‌دانند، زیرا باعث ترویج بیشتر این مدل محصولات می‌شود.

 

کیف هرمس

نظرات (4)

حکیمه

مفید بود ممنون

لادن

مرسی خیلی مفید و آموزنده بود👌🏻

ولایتی

مقاله جالبی بود:)

پرهام

این مقاله واقعا تاثر برانگیز هست .حقوق حیوانات کجا رفته ،کی میخواد به داد حیوانات برسه