برند ورساچه

برند ورساچه

برند ورساچه یکی از برندهای معروف حوزه مد و پوشاک دنیا است که در سال ۱۹۷۸ توسط جیانی ورساچه تاسیس شد. در این مقاله قصد داریم تا به تاریخچه کامل برند ورساچه بپردازیم. ارزش کلی برند ورساچه تقریبا ۵.۵ میلیارد دلار است. درآمد این برند حدود ۱ میلیارد دلار است. ورساچه یکی از سودآورترین برندهای لایف استایل در دنیاست. محصولات آن دارای کیفیت فوق العاده ای است. لباسهای نیمه رسمی و لباس های شب آن شگفت انگیز است. این برند هم اکنون توسط داناتلا ورساچه مدیریت می شود.

 

جیانی ورساچه

تاریخچه برند ورساچه

خانه مد ورساچه بیش از ۴۰ سال است که با محصولات باشکوه خود که آن ها را با صنعت موسیقی، هنر، تفریح و سرگرمی ترکیب کرده است در دنیای مد و انواع مراسمات از جمله مت گالا حرف اول را می‌زند. جیانی ورساچه، یکی از با استعدادترین طراحان اواخر قرن بیستم ایتالیایی، خانه مد ورساچه را سال ۱۹۷۸ در شهر رجیو کالابریای ایتالیا تاسیس کرد. او در همان سال اولین مجموعه مستقل مد خود را تولید کرد و بعدها با کمک برادر و خواهر خوش قریحه اش، امپراتوری بسیار موفق ورساچه را راه اندازی کرد. برند ورساچه با خلق کالکشن های پرزرق و برق خود، نام خود را با زندگی باشکوه و مجلل گره زده و به شهرت جهانی  رسیده است.

درحقیقت، جیانی ورساچه برای اولین بار مد و موسیقی راک اند رول را در فضای مد با هم تلفیق کرد و اثر قابل توجه ای روی موسیقی پاپ گذاشت. ورساچه سال ها طراح لباس هنرمندان مشهوری از جمله مایکل جکسون، تینا ترنر، التون جان و مدونا بود و امروزه نیز قابل توجه هنرمندان و سلبریتی های مشهور از جمله خانواده کارداشیان قرار گرفته است.

 

مت گالا

مرگ ناگهانی ورساچه

در سال ۱۹۹۷، جیانی ورساچه در مقابل خانه خود در میامی به وسیله یک قاتل زنجیره ای به نام اندرو کونانان هدف گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد. قاتل او پس از این حمله، با همان اسلحه به زندگی خود پایان داد و پلیس و خانواده او هرگز دلیل مورد هدف قرار گرفتن ورساچه را نفهمیدند. مرگ جیانی ورساچه مورد توجه رسانه های جهانی قرار گرفت و به دنبال آن این برند افت شدیدی را تجربه کرد . برای مدتی به نظر می آمد که این برند شکوه خود را از دست داده است اما داناتلا ورساچه خواهر جیانی جان این برند را از نابودی نجات داد. داناتلا ورساچه جهت تازه ای به ورساچه داد و امپراتوری جدیدی ایجاد کرد.

مدوسا، لوگوی ورساچه

لوگوی ورساچه با سر مدوسا، زنجیره یونانی و بخش های مربوط به طراحی زنجیر طلا شناخته شده است. دوناتلا در مورد سر مدوسا می گوید، در افسانه های اساطیری یونان، مدوسا زنی اغواگر بود که می‌توانست با یک نگاه دیگران را سنگ و در واقع میخکوب کند، که به نظر من این ویژگی برای یک برند عالی است. اما مدوسا نماد منحصر به فردی است که قدرت را نشان می دهد. قدرتی که ادامه راه کاری را میسر می‌کند. این لوگو با استفاده از سر مدوسا می خواهد کاری کند زنان و مردان با استفاده از سبک زیبا و جسور برند ورساچه احساس قدرت و جسارت کنند.

کفش تبریز

محصولات ورساچه

ورساچه علاوه بر پوشاک، طیف وسیعی از انواع اکسسوری، ساعت، کیف و کفش و … در خط تولید خود قرار داده است که با داشتن قیمتی گران، کیفیت و شکوه ویژه خود را دارا است. جیانی ورساچه قبل از مرگ، سال ۱۹۸۹، اولین خط تولید ساعت را ایجاد کرد و آن را به خواهرش دوناتلا هدیه داد. بعدها سال ۲۰۰۹ این خط دوباره فعال شد و از همان موقع تاکنون فعالیت خود را حفظ کرده و زیبایی محصولات خود را به نمایش می گذارد. ورساچه همچنین در تولید کفش های بسیار زیبا و جذاب، کیف دستی و عینک آفتابی معروف است.

 

کالکشن جدید ورساچه

 

محصولات ورساچه و حیوانات

پس از فشار های بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران، برند ورساچه اعلام کرد که دیگر از پوست کانگورو که سالانه ۲/۳ میلیون کانگورو به خاطر پوستشان کشته می شوند، استفاده نخواهد کرد؛ ولی همچنان این برند به استفاده از پوست حیوانات از جمله کروکودیل، مارهای پایتون و مارمولک ها ادامه می‌دهد. همچنین ورساچه از تست حیوانی نیز استفاده می‌کند.

تهیه و تنظیم: تیم محتوای نیازکو