استفاده آدیداس از مواد اولیه پایدار

آدیداس مواد اولیه پایدار کفش

استفاده آدیداس از مواد اولیه پایدار

استفاده آدیداس از مواد اولیه پایدار در محصولاتش همچنان  ادامه خواهد داشت در این مقاله به اتفاق جزئیات این خبر را مرور خواهیم کرد ، با تیم وبلاگ کفش نیازکو همراه باشید.

از پیراهن‌های فوتبالی که از پلی استرهای بازیافتی تولید می‌شوند تا کفش های نمادین استن اسمیت، بیش از 60% تمامی کفش آدیداس و محصولاتش در سال 2021 از مواد پایدار ساخته خواهند شد. با اعلانیه منتشر شده، آدیداس در حال نزدیک شدن به هدف خود یعنی پایان دادن به مواد زائد پلاستیکی است که در تولید کفش به کار می روند. از سال 2024 به بعد، آدیداس تنها به استفاده از پلی استر بازیافتی اکتفا خواهد کرد، و این امر پیشرفتی در راستای استفاده از کتان پایدار است که از سال 2018 به کار گرفته شده بود. خرید کفش تولید شده از مواد پایدار هم برای محیط زیست و هم تولیدکننده به صرفه خواهد بود.

کاسپر روستد، مدیر عامل آیداس در این باره توضیحاتی ارائه داده است:

پایداری مواد و محصولات، بخشی اساسی از  فلسفه کسب و کار آدیداس است. آدیداس حتی در طی بیماری همه گیر کرونا به سرمایه‌گذاری روی نوآوری در محصولات پایدار ادامه داده و به طور چشمگیری طیف وسیعی از محصولات پایدار مانند کفش با دوام را در سال 2021 تولید خواهد کرد. بدین منظور، آدیداس همکاری‌هایی را با تامین کنندگان خود برای تولید ساختارهایی آغاز کرده است که کار بر روی مواد بازیافتی را در مقیاس وسیع ممکن می‌سازد. تعهد این شرکت تنها باعث پایداری محصولات آدیداس نمی‌شود، بلکه باعث پیشرفت صنعت تولید کفش در کل دنیا می‌گردد.

برخی از نکات اساسی در مورد مواد پایدار به کار رفته در تولید کفش

برای اولین بار و از سال 2021، آدیداس 60% درصد از مواد اولیه به کار رفته در محصولاتش را به پلی استر بازیافتی اختصاص خواهد داد. از سال 2024 این مقدار به 100% خواهد رسید.

از سال 2015، آدیداس با سازمان پارلی که در زمینه محیط زیست اقیانوس‌ها فعال است همکاری می‌کند. در سال 2021 آدیداس قصد دارد تا زباله‌های پلاستیکی جمع آوری شده از سواحل و مناطق ساحلی را بازیافت کرده و 17 میلیون جفت کفش از آنها تولید کند. این رقم 15 میلیون جفت بیش از سال 2020 است.

آدیداس به طور مستمر عرضه محصولات وگان خود را گسترش می‌دهد و به طور کامل از بکارگیری خز چشم‌پوشی می‌کند.

آدیداس با همکاری شریکان خود در حال توسعه چرم گیاهی و کتان بازیافتی است.

آدیداس با مشارکت تامین‌کنندگان خود قصد دارد تا سال 2050 و در کل زنجیره تامین خود به بی طرفی اقلیمی جهانی دست یابد.

سیستم فتوولتائیک شرکت در حال حاضر با ظرفیت 1.4 مگاوات برق سبز تولید می‌کند. آدیداس در مقایسه با سال 2015، میزان تولید کربن را تا 50% کاهش داده است.

منبع: ورد فوت ور ، نیازکو

انواع کفش ورزشی

اشنایی با طبقه بندی و انواع کفش ورزشی

برخلاف تصور اغلب افراد، کفش ورزشی طبقه بندی های گوناگونی داشته و نمیتوان با یک جفت کفش ورزشی هر ورزشی را انجام داد. علاوه بر نوع رشته ورزشی، کفش ورزشی بر اساس فعالیت، شکل و استقامت آن نیز انواع متفاوتی … ادامه مطلب

0 comments
ادیداس پالس بوست اچ دی

ادیداس پالس بوست اچ دی معرفی میشود!

آدیداس پس از معرفی تعداد زیادی تکنولوژی انحصاری مربوط به فوم و کفش کفش حالا با پالس بوست اچ دی وارد بازار میشود! در ادامه مطلب با تیم نیازکو و معرفی ادیداس پالس بوست اچ دی همراه باشید. آدیداس بوست … ادامه مطلب

0 comments
روش های خشک کردن سریع کفش

روش های خشک کردن سریع کفش

کفش ها در هنگام تعرق پا با مشکلات متعددی مواجه میشوند به طوریکه پپوشیدن انها غیر ممکن میگردد. با راحتترین و سریعترین روشهای خشک کردن کفش های خیس اشنا شوید. شستن و تمیز کردن کفش‌ها بسیار سخت است اما خشک … ادامه مطلب

0 comments
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها