رنگ های ترند ۲۰۲۲

رنگ های ترند 2022

رنگ های ترند ۲۰۲۲

هر سال رنگی به عنوان رنگ مد سال انتخاب می‌شود. از مهمترین نکاتی که باید در انتخاب استایل توجه شود انتخاب رنگ لباس است. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رنگ های مد سال را چه کسی تعیین می‌کند و بر چه اساس تعیین می‌کند؟ در ادامه مطلب رنگ های ترند ۲۰۲۲ با نیازکو همراه باشید.رنگ های ترند 2022

موسسه رنگ پنتون

موسسه رنگ پنتون که زیر مجموعه شرکت بزرگ پنتون است به عنوان یک مرکز مشاوره در حوزه انتخاب رنگ سال در جهان فعالیت دارد. شرکت پنتون در حوزه‌ی روانشناسی رنگ ها و تاثیر آنها بر احساسات افراد مطالعات گسترده ای دارد. بنابراین اگر قرار باشد تنها یک موسسه تعیین کند که رنگ های ترند  ۲۰۲۲ چه باشد قطعا شرکت پنتون حرف اول را می‌زند.

۴ رنگ اصلی سال ۲۰۲۲

رنگ های ترند ۲۰۲۲ به این قرار است:

 

صورتی پررنگ

 

رنگ های ترند 2022

 

رنگ صورتی نماد عشق بی قید و شرط، محبت و مهربانی، بخشش، امید، آرامش، مراقبت و انرژی زنانه است. مطالعات نشان داده که رنگ صورتی می تواند باعث آرامش اعصاب شده و استرس، خشم و عصبانیت را از بین ببرد. متاسفانه استفاده ی بیش از حد از رنگ صورتی می تواند باعث احساس حماقت و بی مسولیتی در انجام کار ها شود. رنگ صورتی می تواند ضربان قلب، فشارخون و انرژی را افزایش دهد.

 

سبز زیتونی

 

رنگ سال 2022

 

بر اساس روانشناسی رنگ زیتونی این رنگ نماد تفکر خلاق و نوگرایی است. رنگ زیتونی نشان دهنده شور و شوق، شادی، طبیعت، رشد، و جوانی است. مثل سبز معمولی، زیتونی با زندگی و شکوفایی بهار همراه است. بر خلاف درجه های تیره تر سبز، رنگ زیتونی به ندرت با آرامش و ریلکس بودن همراه است. روانشناسی رنگ زیتونی به ما می گوید که این رنگ به عنوان یک رنگ بسیار پر انرژیست و برای انگیزه و الهام گرفتن عالی است. همچنین این رنگ زیبا به تمرکز، دقت و خلاقیت کمک می کند.

 

آبی اقیانوسی

رنگ سال 2022

 

آبی به ذهن احساس آرامش می‌دهد. رنگ آبی اقیانوسی غالباً به عنوان آرام، امن و منظم توصیف می‌شود. رنگ آبی اغلب نشانه‌ای از ثبات و اطمینان است. مشاغلی که می‌خواهند تصویری از امنیت ارائه دهند، معمولاً در تبلیغات و بازاریابی خود از رنگ آبی استفاده می‌کنند. استفاده از این رنگ در کیف و کفش بسیار ترند شده است.

 

نارنجی

 

رنگ سال 2022

 

رنگ نارنجی نماد شور و شوق، شیفتگی، شادی، خلاقیت، عزت، جذابیت، قدرت، موفقیت، تشویق و تحریک است.  رنگ نارنجی باعث افزایش اکسیژن رسانی و فعالیت مغز می شود، حافظه را تقویت می کند و احتمال ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را کاهش می دهد. علاوه بر این، نارنجی باعث افزایش خلاقیت می شود. نارنجی اشتها را تحریک می کند.

نظرات (3)

اسرا

آبی اقیانوسی خیلی رنگ خاصیه

877207072945

بجای ترند میشه از لغت دیگه استفاده کرد قشنگ نیست فینگلیش بشه

    نیازکو

    سلام
    با تشکر