تفاوت بین کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

تفاوت بین کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

پوشیدن کفش مناسب برای سالم نگه داشتن مفاصل و ماهیچه ها هنگام دویدن، پیاده روی یا امور روزمره یک امر کلیدی است. ممکن است فکر کنید که خرید کفش خوب و گران قیمت به شما امکان می دهد همه کارها را انجام دهید، اما در واقع چنین نیست. بدن شما به انواع مختلف ورزش، به ویژه دویدن و پیاده روی، واکنش متفاوتی نشان می دهد، زیرا از پاهای خود به طور متفاوتی استفاده می کنید. در این میان بین کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی نیز از لحاظ ساختار و واکنش بدن بایستی تفاوت هایی وجود داشته باشد.

تفاوت بین کفش مخصوص دویدن و کفش پیاده روی

اگر دونده هستید، ممکن است ابتدا پای خود را روی پاشنه پا پایین بیاورید و به سمت پنجه پای خود بغلتانید. همچنین ممکن است ابتدا روی پنجه پای خود فرود آمده و سپس فشار دهید. خیلی به سبک و سطح راحتی شما بستگی دارد. دویدن تمرینی با تاثیر بالاتر است و هر بار که پای شما پایین می آید، پای شما تقریباً سه برابر وزن بدن را جذب می کند.

کفش مخصوص دویدن

 

برعکس، کسانی که پیاده روی می کنند همگی تقریباً یکسان راه می‌روند، به طوری که پاشنه پا ابتدا با زمین تماس پیدا می‌کند و بنابراین وزن بدن به سمت پنجه و سپس انگشتان پا می‌چرخد. این ورزش تاثیرگذاری کمتری دارد و پای شما حدود یک و نیم برابر وزن بدن شما را جذب می کند. پیاده روی همچنین وزن را به طور مساوی بین اجزای پای شما تقسیم می کند.

کفش پیاده روی

تفاوت این کفش ها از لحاظ ساختار

کفش‌های مخصوص دویدن از نظر وزن سبک‌تر هستند، اما از نظر بالشتک کفی سنگین‌تر هستند، مخصوصاً برای پاشنه و پنجه. از آنجایی که دویدن ورزش شدیدتری است، دوندگان تمایل دارند انرژی بیشتری را اعمال کنند. حین دویدن پاهای شما داغ می شوند و به همین دلیل بیشتر کفش های مخصوص دویدن از مش ساخته شده اند تا هوا آزادانه حرکت کند. این توری کفش را سبک تر نگه می دارد.

کفش‌های پیاده‌روی که حتی تا سال ۱۹۸۶ وجود نداشتند، نیازی به سبک بودن و تنفس ندارند، اما باید قوس خوبی را ارائه دهند. اگر در کف پایتان قوس بالایی دارید، احتمالاً جذب ضربه طبیعی کمتری تجربه می کنید، بنابراین کفش پیاده رویی که انتخاب می‌کنید باید دارای بالشتک بیشتری باشد. اگر کف پای صافی دارید، حمایت کمتری نیز خواهید داشت که می تواند منجر به استرس ماهیچه ها و مفاصل شود. شما به کفش های پیاده روی نیاز دارید که ثبات را در بخش های مختلف پا و کف پا ارائه دهد.

آکادمی متخصصان پزشکی ورزشی پا در آمریکا اشاره می‌کند که کفش‌های پیاده‌روی خوب و کفش‌های دویدن خوب، هم ثبات، هم بالشتک مناسب را ارائه می‌دهند و هم به شما اجازه می‌دهند گامی صاف بردارید. چه اهل پیاده روی باشید و چه دونده، خرید کفش مناسب کلید حفظ سلامت بدن و کف پا است. هر دو نوع کفش برای مسافت بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ مایل پشتیبانی خوبی را ارائه می دهند. و به دلیل فواید قلبی عروقی، هر دو به شما کمک می کنند تا قلب شما را برای تمام عمر قوی کار کند.

منبع: dignityhealth

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و فروش ویژه از صفحه اینستاگرام ما بازدید کنید.

قصد مشاهده و خرید محصولات مشابه را با قیمت مناسب و با کیفیت دارید؟  برای مشاهده این محصولات روی کالکشن مورد نظر کنید.

مجموعه کفش های اسپرت مردانه

خرید کفش کوهنوردی زنانه