برترین فناوری های تولید کفش در سال ۲۰۲۱

برترین فناوری های تولید کفش در سال 2021

برترین فناوری های تولید کفش در سال ۲۰۲۱

برترین فناوری های تولید کفش در سال ۲۰۲۱ : در دنیای کفش شاهد در هم شکسته شدن چارچوب های قدیمی و ورود به عصری جدید هستیم. عصری که در آن از جدیدترین فناوری های تولید کفش برای طراحی و تولید کفش استفاده می شود و خریداران دیگر قانع به کفش های قدیمی و سنتی که در گذشته مورد استفاده شان بود نیستند.

مقدمه

آنچه که این روزها در صنعت تولید کفش به عنوان مهمترین مزیت رقابتی شناخته می شود برترین فناوری های تولید کفش است که توسط کمپانی های مختلف به کار بسته می شود. در واقع هر کمپانی با توجه به میزان حرفه ای بودن طراحان خود در ایده پردازی و روی کار آوردن طراحی های خلاقانه، از این فناوری ها استفاده می کند. استقبال بی سابقه ی خریداران و مصرف کنندگان از کفش هایی که در تولید آن ها از فناوری های جدید استفاده شده سایر برندهای طراحی و تولید کفش را بر آن داشته تا آن ها نیز در این میدان رقابتی وارد شوند و از فناوری های تولید کفش در محصولات جدید خود استفاده کنند. در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین نمونه های این فناوری ها را معرفی کنیم که حسابی در دنیای کفش سر و صدا به پا کرده اند. بنابراین در ادامه تیم تولید محتوا و وبلاگ فروشگاه اینترنتی کفش نیازکو  همراه باشید.

برترین فناوری های تولید کفش در سال 2021

استفاده از جدیدترین فناوری های تولید کفش به عنوان مزیت رقابتی

استفاده از چرم گیاهی؛ یکی از پر مخاطب ترین فناوری های تولید کفش

چرم میسلیوم آدیداس که با نام چرم گیاهی نیز شناخته می شود در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از پرطرفدارترین ها در بازار کفش شناخته شد. همانطور که می دانید در چند وقت اخیر عزمی همگانی در نقاط مختلف دنیا مبنی بر عدم استفاده از محصولات حیوانی و دفاع از حقوق حیوانات به راه افتاده است. بنابراین جای تعجب نیست که مصرف کنندگان روز به روز به محصولات گیاهی گرایش بیشتری پیدا می کنند و از محصولاتی که دوستدار محیط زیست هستند حمایت بیشتری به عمل می آورند. به گفته بیزینس اینسایدر، برند آدیداس در حال توسعه چرم گیاهی برای تولید کفش های اسپرت خود می باشد. آخرین طرح این برند در راستای حفاظت از محیط زیست به سال ۲۰۲۰ باز می گردد که حدود ۱۵ میلیون جفت کفش ورزشی پلاستیکی را بازیافت نمود و اکنو شاهد رستاخیزی دیگر توسط این برند در راستای حفظ و حمایت از محیط زیست می باشیم.

استفاده از چرم گیاهی توسط برند آدیداس

استفاده از چرم گیاهی توسط برند آدیداس

یک پیاده روی لذت بخش و طولانی با کفش های جدید North Face Flight

کفش های جدید برند North Face Flight که یک برند آمریکایی مشهور است با نام VECTIVE روانه بازار شده اند. در تولید این کفش ها از فناوری های تولید کفش سه بعدی استفاده شده است. این کفش ها دارای یک قالب سه بعدی در بخش پاشنه کفش و یک صفحه ی سه بعدی از فیبر کربن و یک زیره ترمو پلاستیک در کف کفش می باشند که در برابر هرگونه فشار و ضربه ای حمایت کامل از پای شما به عمل خواهند آورد. کفش های Flight VECTIV برای پیاده روی های طولانی مدت انتخابی بسیار هوشمندانه می باشند چرا که به هیچ عنوان باعث خستگی پای شما نخواهند شد. آنها دارای ساختاری کاملا ارگونومیک هستند و فشار وارده از سطح زمین را را در جهات کاملا درستی منتقل می کنند.

استفاده از فناوری سه بعدی در کفش های جدید

استفاده از فناوری سه بعدی در کفش های جدید

استفاده صددرصدی از مواد قابل بازیافت در کفش های جدید آدیداس

کفش adidas Futurenatural Harden Vol. 5 که تولید کمپانی آدیداس می باشد در سال ۲۰۲۱ روانه ی بازار شد اما تنها مزیت آن استفاده از مواد قابل بازیافت در طراحی آن نیست بلکه مزایای مهم دیگری را نیز به خود اختصاص داده. در تولید adidas Futurenatural Harden Vol. 5 از جدیدترین فناوری های تولید کفش استفاده شده است که باعث می شود ورزشکاران در حین به پا داشتن آن بتوانند سرعت خود را افزایش دهند و با سرعتی بسیار بالا تغییر جهت دهند. این کفش دارای طراحی یک تکه می باشد و تناسب ۳۶۰ درجه را برای ورزشکاران فراهم می کند به این معنا که ورزشکاران در حلقه ی اطراف خود در یک زاویه سیصدو شصت درجه ای می توانند در آماده ترین و سریع ترین حالت خود قرار داشته باشند. داشتن زوایای پویا از جمله مزایای استفاده از جدیدترین فناوری های تولید کفش در این کفش ویژه ی برند آدیداس می باشد. از این فناوری برای اولین بار در کفش های بسکتبال جیمز هاردن استفاده شده است.

کفش هایی ایده آل برای ورزشکاران حرفه ای

کفش هایی ایده آل برای ورزشکاران حرفه ای

کفش های نسل جدید آدیداس با قابلیت اسکن

کفش های adidas FUTURECRAFT.LOOP Gen 2 در واقع نسل جدید کفش های برند آدیداس هستند. روی زبانه این کفش یک کد QR حک شده است که مبتنی بر فناوری Blue Bite می باشد و به کاربران این امکان را می دهد تا کفش های خود را با نام و اطلاعات شخصی خود در سیستم مرکزی ثبت کنند و به اطلاعات مورد نیاز در مورد این کفش ها نیز دسترسی داشته باشند.

نسل جدید کفش های آدیداس

نسل جدید کفش های آدیداس

کفش های جدید و سبک آدیداس مختص ورزش گلف

به گفته کمپانی آدیداس کفش های ZG21 سبک ترین مدل کفش های میخ دار برند آدیداس می باشد که برای ورزش گلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از جدیدترین فناوری های تولید کفش باعث شده تا این مدل تا ۲۰ درصد سبک تر از مدل های قبلی آدیداس و حتی بسیاری از مدل های رقیب باشد. سبک بودن کفش در ورزشی مانند گلف یکی از مزایای ویژه محسوب می شود.

کفش های مخصوص گلف آدیداس

کفش های مخصوص گلف آدیداس

جدیدترین کفش های هوشمند برند Under Armour

کفش های HOVR Machina جدیدترین کفش های برند Under Armour می باشند که در آن ها از به روز ترین فناوری های تولید کفش استفاده شده است. فناوری های استفاده شده در تولید این کفش ها باعث می شود تا این کفش ها یک راهنمای شخصی متناسب با فرم دویدن شما در اختیارتان قرار دهد. همانطور که گفته شد این کفش ها هوشمند هستند و می توانند داده هایی را در مورد زاویه ضرب پای شما به روی زمین در هنگام دویدن و زمان تماس پای شما با سطح زمین را به همراه آماری مانند سرعت و مسافت دویدن در انتهای مسیر در اختیارتان قرار دهند تا شما نیز بتوانید این اطلاعات را تحلیل کنید و برنامه ای ایده آل برای دویدن خود در نظر بگیرید.

استفاده از فناوری هوشمند در تولید کفش

استفاده از فناوری هوشمند در تولید کفش

نتیجه گیری

همانطور که می بینید در دنیای کفش نیز شاهد در هم شکسته شدن چارچوب های قدیمی و ورود به عصری جدید هستیم. عصری که در آن از جدیدترین فناوری های تولید کفش برای طراحی و تولید کفش استفاده می شود و خریداران دیگر قانع به کفش های قدیمی و سنتی که در گذشته مورد استفاده شان بود نیستند. آنها تمایل دارند از کفش های جدید استفاده کنند که نیازهای آن را در سطوح بالاتری پوشش می دهد. بنابراین کمپانی ها در این عرصه در حال پیشی گرفتن از هم و تلفیق فناوری های جدید جهت ارائه ی یک محصول درخور مصرف کنندگان امروزی می باشند.

 

برای مشاهده انواع کفش های اسپرت روی عکس کلیک کنید

اسلایدر مجموعه کفش اسپرت مردانه