کیف و کفش چرم تبریز

کفش تبریز

کیف و کفش چرم تبریز

کیف و کفش چرم تبریز در ایران از پیشینیه‌ای غنی و آوازه‌ای بلند برخوردار است، در حال حاضر تولیدکنندگان بنامی در شهر تبریز اقدام به تولید کفش‌های تمام چرم می‌کنند که نام و آوازه‌ای جهانی برای خود و تبریز به ارمغان آورده‌اند.
کفش چرم دست‌دوز و صنعتی تبریز از جایگاه ممتازی در ایران و کشورهای دیگر برخوردار است، به جرأت می‌توان مدعی شد که کیف و کفش چرم تبریز، برندی آشنا برای بسیاری از ایرانیان است، نقطه قوت کفش تبریز توجه به کیفیت ممتاز آن است؛ چرا که پیشکسوتان این عرصه معتقدند کیفیت حرف اول را در تولید محصولات‌ چرم و کفش تبریز دارد.

 

کیف و کفش چرم تبریز

 

محبوبیت چرم تبریز

حدود ۵۰ سال است که کفشدوزی کم کم از حالت سنتی خارج و به ماشینی شدن قدم گذاشته است ولی هنوز افراد زیادی در ایران و خارج از کشور هستند که علاقمند به خرید و استفاده از کفش های دست دوز هنرمندان تبریزی هستند .در حال حاضر نیز در گوشه و کنار بازار بزرگ تبریز صدای چکش و هنر نمایی صنعتگران کفش دست دوز به گوش می رسد .هم اکنون ۲۲۰۰ کارگاه تولید کفش با ۵ هزار فروشگاه عرضه کفش و لوازم جانبی در شهر تبریز فعال هستند و بخشی از پویایی و شهرت بازار تبریز مدیون صنعتگران این حرفه است.
قدمت تولید چرم و استقرار بزرگترین شهرک چرم خاورمیانه و همچنین وجود هنرمندان و کفاشان اصیل در تبریز بر مزایای تولید کفش در این شهر افزوده است و با ورود فناوریهای جدید تولید انبوه کفش با استفاده از شیوه های صنعتی آغاز شده است .

تاریخچه چرم تبریز

ایرانیان با پیشینه سه هزار ساله، اولین و قدیمی‌ترین تولید‌کنندگان چرم در جهان شناخته می‌شوند. بیشتر مستندات تاریخی، چرم تبریز را به اولین انسان‌های دامدار در منطقه‌هایی از قفقاز نسبت می‌دهند. در سال ۱۳۰۸ اولین کارخانه چرم‌سازی در ایران در شهر تبریز تاسیس شد و به دنبال آن در شهرهای دیگری همچون همدان، اصفهان، تهران و برخی از شهرهای دیگرهم کارخانه‌های چرم‌سازی احداث شد. هنرمندان تبریزی سال‌های بسیاری مشغول دباغی بهترین چرم تبریز و ساخت محصولات چرمی بودند و به این ترتیب، تبحر آن‌ها در این زمینه را می‌توان علت اصلی شهرت چرم تبریز در کشور دانست.

نخستین موزه کفش کشور همزمان با برگزاری جشن (تبریز،شهر جهانی بافت فرش ) در شهر اولین ها و در موزه شهر و شهرداری افتتاح شد .
اشیاء موجود در این موزه از انواع کفش های سنتی موجود در کشور جمع آوری شده و در قسمتی دیگر از موزه تجهیزات و وسیله های ساخت کفش به نمایش گذاشته شده است و بخشی از آن به مجموعه شخصی خانم شعله خیابانی نواده شیخ محمد خیابانی اختصاص دارد .
در موزه کفش تبریز ۲۰۰ جفت کفش از دوره های مختلف تاریخی و انواع کفش های اقوام همچون نمونه مشابه اولین کفش چرم در دنیا با پنج هزار و ۵۰۰ سال قدمت وجود دارد که از روستای بیرق در توابع تبریز بدست آمده است.

خرید کفش مردانه | کفش مردانه تبریز

فروشگاه اینترنتی کفش نیازکو به منظور رفاه حال مشتریان و حمایت از تولید ملی کفش تبریز ،بخش فروش کفش مردانه کلاسیک و کفش مردانه راحتی از تولیدات تبریز را راه اندازی کرد
برای خرید کفش مردانه کلاسیک تبریز به لینک زیر مراجعه نمایید :
کفش,کفش مردانه,کفش مردانه تبریز,کفش کلاسیک مردانه ,کفش کلاسیک مردانه تبریز