رکود بازار کفش در آمریکا به خاطر بحران ویروس کرونا جدید

رکود بازار کفش ویروس کرونا جدید

رکود بازار کفش در آمریکا به خاطر بحران ویروس کرونا جدید

همانطور که می‌دانید ویروس کرونا جدید از زمان شیوع خود صنایع و بازارهای مختلف و در یک کلام اقتصاد جهانی را تحت تأثیر منفی شدیدی قرار داده است. بازار کفش هم از این قاعده مستثنی نبوده و کسب و کارهای این حوزه نیز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. خبرهای منتشرشده حکایت از آن دارد که بحران شیوع ویروس کرونا جدید منجر به افت میزان فروش کفش‌های اسپرت در ایالات متحده شده است. با تیم وبلاگ نیازکو همراه باشید تا در ادامه بیشتر به جزئیات این خبر بپردازیم.

مت پاول، مشاور ارشد شرکت NPD Group، در حساب توییتر خود اعلام کرده است که میزان فروش کفش‌های ورزشی در هفته چهارم ماه مارس با کاهش چشمگیر 76 درصدی در بازار آمریکا مواجه شده است. هفته آخر ماه میلادی گذشته حتی بدتر از هفته قبل بوده است. طبق اعلام این شرکت، میزان فروش کفش‌های ورزشی در سومین هفته از ماه مارس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 65 درصدی را نشان می‌دهد.

در عین حال، مت پاول اظهار داشته است که هفته منتهی به تاریخ 21 ماه مارس به مثابه یک نقطه برگشت واقعی در مسیر تکامل و تحول فروش کفش‌های ورزشی و اسپرت در ایالات متحده در بحبوحه شیوع بیماری کووید 19 بوده است. آمار و ارقام منتشرشده کاهش 70 درصدی فروش کفش‌های ورزشی و مخصوص دویدن را در این کشور نشان می‌دهد.

رکود بازار کفش ویروس کرونا جدید

از جمله انواع دیگر کفش که به دلیل پاندمی شدن بیماری کووید 19‌ با افت فروش مواجه شده‌اند، می‌توان به کفش‌های مخصوص بسکتبال و اسکیت‌سواری اشاره کرد که میزان فروش آن‌ها با کاهش 80 درصدی در ایالات متحده روبرو شده است. میزان فروش کفش‌های بهاری و اسپرت از جمله کفش‌های مخصوص بیسبال و فوتبال نیز تقریبا 100 درصد در آمریکا افت کرده است.

تغییر روند فروش

برخی برندهای بزرگ و پیشتاز من جمله Brooks، Saucony و Altra در رسانه‌های اجتماعی مختلف در تلاش بوده‌اند تا با توجه به تمایل مردم برای حفظ تناسب اندام خود حتی در زمان‌ تعطیلی سالن‌های ورزشی، افراد را به خرید غیر حضوری و آنلاین ترغیب کنند. با وجود این تلاش‌ها، هیچ نشانه‌ای از رونق و افزایش میزان فروش مشاهده نمی‌شود.

در نهایت باید اشاره کنیم که به گفته این کارشناس، علی‌رغم تغییر روند فروش به صورت آنلاین و اینترنتی، کاهش میزان فروش که در حال حاضر خرده‌فروشی‌های مختلف در آمریکا با آن مواجه شده‌اند، جبران نخواهد شد و افت فروش در بازار کفش تا اطلاع ثانوی همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع: وب‌سایت فوت‌ویر نیوز

کمپانی پوما

افت 61.6 درصدی درآمد خالص کمپانی پوما در سه ماهه اول 2020

برند پوما اس‌ای با ارائه گزارشی از کاهش درآمدزایی این شرکت به کمتر از نصف در سه ماهه اول سال جاری میلادی خبر داده است. درآمد خالص کمپانی پوما در سه ماهه اول سال 61.6 درصد کاهش یافته است. با … Readmore

7 comments
کفش تبریز

آشنایی با کفش تبریز

کفش و چرم تبریز در ایران از پیشینیه‌ای غنی و آوازه‌ای بلند برخوردار است، در حال حاضر تولیدکنندگان بنامی در شهر تبریز اقدام به تولید کفش‌های تمام چرم می‌کنند که نام و آوازه‌ای جهانی برای خود و تبریز به ارمغان … Readmore

0 comments
خرید کفش مخصوص دویدن

برای خرید کفش مخصوص دویدن چه نکاتی را باید مد نظر داشت

خواه برای سرگرمی می‌دوید یا به منظور آماده شدن برای مسابقه ماراتن، خرید کفش مخصوص دویدن مناسب می‌تواند فونداسیون مناسبی را برای کل بدن شما فراهم کند. استفاده از کفش‌های ورزشی مناسب همچنین می‌تواند به جلوگیری از بروز صدمات کمک … Readmore

0 comments