معرفی کفش ورزشی هوشمند سامسونگ در CES 2019

کفش هوشمند سامسونگ

معرفی کفش ورزشی هوشمند سامسونگ در CES 2019

شرکت سامسونگ، کم و بیش در عرصه پوشاک هوشمند فعالیت داشته است و با کمک دیگر شرکت‌های حاضر در صنعت گجت‌های پوشیدنی، محصولاتی را عرضه کرده است ولی این بار، سامسونگ قرار است تا به معرفی کفش ورزشی هوشمند با عنوان شرکت مطبوع خود یعنی IOFIT به طور مستقل بپردازد.

طراحی، تاریخ انتشار و امکانات کفش ورزشی هوشمند سامسونگ

پیش‌تر توسط سامسونگ شاهد عرضه محصولات ورزشی هوشمند بوده‌‌ایم. کره ای ها همچنین در زمینه ورزش، خدمات بسیاری را در گجت‌های دیجیتال مانند ساعت هوشمند خود توسعه داده است اما این بار، Samsung قرار است به توسعه کفش ورزشی هوشمند با قابلیت‌های فراتر از رصد میزان مسافت طی شده بپردازد.

بهترین جایگاه برای رصد فعالیت‌ها، در زیر پا و کف کفش‌های ورزشی است و این شرکت نیز قرار است تا با تعبیه سنسورهای هوشمند، یک مربی دیجیتال را در اختیار ورزشکاران قرار دهد. تب هوشمند کردن کفش و پوشاک بالا گرفته و شرکت‌های فراوانی در تلاش هستند تا نمونه‌های اقتصادی برای هوشمندیافته از کفش‌های اسپورت را عرضه کنند.

کفش ورزشی هاور اینفینت، از دیگر تلاش‌های شرکت‌ها برای ساخت رصد کننده فعالیت‌های ورزش‌کار بدون نیاز به گجت دیجیتال است. به تازگی گواهی ثبت اختراعی از سوی گروه زیر مجموعه سامسونگ با نام C&T به ثبت رسیده است که در پرونده آن، شاهد دو طرح پیش‌فرض از دو کفش ورزشی هوشمند مشابه هستیم.

 

کفش ورزشی اسپورت سامسونگ

کفش جدید سامسونگ قرار است با بافت چرم مصنوعی و پلاستیک تهیه شود و دو رنگ آبی و سیاه را در آن، مشاهده می‌کنیم. این دو مدل که همچنان با دسته‌بندی مدل A و مدل B شناخته می‌شود، با وجود شباهت بالا در جزئیات طراحی، دارای تفاوت در نحوه قرارگیریی سنسوری هستند که این کفش ورزشی را هوشمند می‌کند.

در هر دو نمونه A و B، سنسور در پشت دستگاه قرار می‌گیرد و آن طور که دیده می‌شود، می‌توان آن را جداسازی یا مجددا تعبیه نمود. در نمونه A، شکل کش مانند در پشت کفش به کار رفته که با کشیدن آن، سنسور فعال می‌شود در نمونه B اما محل سنسور به صورت محفظه قابل باز شدن است و می‌توان با دست آن را باز کرد.

سنسورهای تشخیص‌دهنده این کفش در کف آن قرار گرفته‌اند و می‌توانند به بررسی حرکات و فعالیت‌های کفش بر طبق مکان و زمان بپردازند. این اطلاعات قابل همگام‌سازی با گجت‌های هوشمند دیگر شرکت مانند ساعت هوشمند سامسونگ هستند و با این کار می‌توان وضعیت آخرین فعالیت‌های انجام شده با کفش ورزشی هوشمند سامسونگ را مشاهده کرد.

با وجود فاش شدن نمونه‌های اولیه این کفش، همچنان شاهد عرضه رسمی آن‌ها در بازارهای جهانی نیستیم اما پیش‌بینی می‌شود تا سامسونگ آ‌ن‌ها در نمایشگاه CES 2019 پیش‌رو به طور رسمی معرفی نماید. کفش‌ هوشمند سامسونگ می‌تواند معیارهای انتخاب کفش ورزشی را تغییر دهد و هوشمند شدن کفش‌ها را بدون نیاز به گجت‌های پرهزینه، فراهم کند.