تاثیر عطر و بوی ادکلن بر جسم و روان

تاثیر عطر بر نگاه دیگران

تاثیر عطر و بوی ادکلن بر جسم و روان

عطر و بوی ادکلن بر روان افرد دارای تاثیر مثبتی است و می‌تواند بخشی از نمود شخصیتی وی در برابر دیگران باشد. با توجه به تاثیرهای بسیار مواد معطر، گروه تولید محتوای فروشگاه اینترنتی نیازکو به بررسی عملکرد بوی مطبوع بر روان فرد و اطرافیان وی، پرداخته است.

حس بویایی همواره به قدر دیگر احساس‌های جسمی، مورد توجه قرار نمی‌گیرد. در زندگی ما، معنادهی به چیزها و اتفاق‌ها بیشتر از سوی سیستم بینایی و شنیداری پردازش می‌شود در حالی که تاثیر بو بر جسم و روان فرد و اطرافیان وی، نادیده گرفته می‌شود.

تلاش ما در بهبود جسم و روان خود بیشتر از طریق بهبود خروجی دیداری و شنیداری است اما گزینه سومی وجود دارد که از نظر علمی بر رفتار جسم و روان فرد تاثیر می‌گذارد. بو، نقش بسزایی در تشکیل مولفه‌های شخصیتی یک فرد از دید دیگران دارد و از این منظر، باید علاوه بر پرداختن به ظاهر زیبا و صدای متین به خوشبو بودن خود نیز توجه کرد. با توجه به این توضیح، مثبت بودن تاثیر عطر و ادکلن چندان دور از انتظار نیست.

بنا به نظر یک دکتر روانشناس فعال در حوزه تاثیرهای بویایی، تاثیر عطر و ادکلن در انتقال نمود شخصیتی یک فرد واضح است. بو می‌تواند مشخصه‌هایی مانند زنانگی، مردانگی، حساس بودن، فعال بودن، اعتماد به نفس داشتن و دیگر موارد را تشدید کند. تاثیر عطر در ایجاد یک جو شخصیتی منحصر به فرد است که در خاطره می‌ماند. شنیدن بوی خوب برای خود و دیگران لذت بخش است پس چه بهتر که با روش‌های افزایش ماندگاری عطر، آشنا شویم تا برای مدت بیشتری از آن بهره ببریم.

تاثیر عطر و بوی ادکلن بر حالت‌های روانی

بو  و رایحه می‌تواند موجب برانگیختن احساسات ما شود. خاطرات در ذهن ما می‌توانند با مشخصه بو نیز به خاطر سپرده شوند از این رو استنشاق مجدد یک بوی خاص می‌تواند موجب مرور مجدد برخی خاطره‌ها شود. بنا به تحقیق‌های انجام شده در این زمینه، بدن ما از طریق بو، تلاش به ارزیابی دیگر افراد می‌کند که به این شکل ممکن است به یک شخص بر اساس بوی وی، نزدیک شده یا از او دوری بجوییم.

تاثیر عطر و بوی ادکلن یا هر ماده بو دهنده طبیعی یا مصنوعی تنها به ایجاد حالت مثبت و منفی نیست و هر بویی می‌تواند تاثیر متفاوتی را وارد کرده و نمونه خلق منحصر به فردی را برانگیزد. برخی بوها، انرژی‌ بخش هستند، وانیل دارای حس آرامش بخش است، عطر اسطوخودوس به افزایش اعتماد به نفس تیم‌های ورزشی کمک می‌کند.

به عقیده برخی کارشناسان، تاثیر عطر و بوی ادکلن، چیزی بیش از ایجاد تغییر در خلق و خو است. عطر می‌تواند بر رفتار نیز تاثیر بگذارد چرا که بوی بد می‌تواند اضطراب مداوم را ایجاد کرده و این تنش طولانی مدت، موجب کاهش بهره‌وری فرد خواهد شد. بوی خوب و آرامش‌دهنده نیز در نهایت بر رفتار فرد تاثیر گذاشته و صفت‌های شخصیتی متفاوتی را از وی نشان خواهد داد.

تاثیر عطر بر نگاه دیگران به شخص

تاثیر عطر و بوی ادکلن علاوه ایجاد تغییر در احساس و رفتار شخصی، بر دید دیگران به ما نیز وارد است. مطالعاتی نشان داده است که بوی خوب یک فرد، می‌تواند بر حرفه‌ای بودن و علاقه‌‍مند نشان دادن وی تاثیر بگذارد. بوی خوب حتی بر دیگر ابعاد جلوه فیزیکی شخصیتی مانند چهره و زیبایی دیداری نیز تاثیر می‌گذارد. در یک بررسی، افراد با بوی خوب، از نظر زیبایی ظاهری، رتبه بهتری گرفته‌اند در حالی که بو بر ظاهر تاثیر نمی‌گذارد اما این پنداشت مثبت را در فرد ایجاد می‌کند.

تاثیر عطر بر شخصیت شناسی

تاثیر عطر و بوی ادکلن یک فرد بر نگاه ما به شخصیت آن نیز موثر است، حتی اگر نمود رفتاری بارزی از وی مشاهده نکرده باشیم. در یک بررسی علمی، افرادی که واکنش خوبی نسبت به بوی عطر یک فرد دیگر نداشتند، از نظر شخصیتی او را پرخاشگر می‌دیدند. ممکن است مناسب ندیدن یک بو به دلیل شرایط محیطی یا زمانی آن باشد. با توجه به فصل سرما به شما بررسی بهترین عطرهای زمستانی را پیشنهاد می‌کنیم.

تاثیر عطر و بوی ادکلن در خلاصه

مطالعات بسیاری در زمینه تاثیر عطر بر جسم، ذهن، رفتار و نگرش دیگران نسبت به شخص، انجام شده است و در بسیاری از آن‌ها مشاهد شده که عطر می‌تواند تاثیری فراتر از ایجاد یک حس خوب یا بد داشته باشد و بر جمع‌بندی ارزیابی یک فرد از شخصیت یا ظاهر فرد دیگر تاثیر بگذارد.

عطر می‌تواند با خاطره‌ها در حافظه ثبت شود و از آن جا که بو یکی از نمودهای شخصیتی است، استفاده از عطر و ادکلن با سلیقه مطابق با شخصیت خود می‌تواند یک عنصر به خصوص در به خاطر سپردن شما، توسط دیگران شود. اگر از عطر و ادکلن مناسب استفاده کنید، دیگران با استنشاق مجدد این عطر به احتمال زیاد به یاد شما خواهند افتاد.

حال که با تاثیر مثبت ادکلن، پرفیوم و ادوتویلت آشنا شده‌اید، بهتر است با تفاوت هرکدام آشنا شوید تا از ترکیب مناسب با سلیقه خود برای بهترین تاثیرگذاری بر دیگران، استفاده کنید.

خرید اینترنتی ادکلن زنانه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها