کفش فلای ایز FlyEase نایک و داستان آن!

کفش فلای ایز FlyEase نایک و داستان آن!

کفش فلای ایز FlyEase نایک همواره از جایگاه بالایی در بازار کفش جهانی برخوردار بوده است اما داستان آن از جایی شروع میشود که مردی تصمیم به مستقل شدن میگیرد. داستان شکل گیری طراحی این کفش را در وبلاگ کفش، اخبار و مقالات کفش فروشگاه اینترنتی نیازکو که توسط تیم تولید محتوای نیازکو نوشته شده است، بخوانید.

داستان کفش فلای ایز FlyEase نایک
فردی به نام متیو والزر، با فلج مغزی متولد میشود. او از ابتدای زندگی این موضوع را میپذیرد و سعی میکند در تمام کارهای روزمره و جنبه های زندگی خود مستقل شود و تمام کارها را به تنهایی انجام دهد. تنها چیزی که او نمیتواند انجام دهد، بستن بندهای کفش است.
متیو به عنوان جوانی که همیشه هنگام رفتن به دانشگاه و دبیرستان نیاز به یک نفر داشت تا بندهای کفش او را ببندد، احساس نا امیدی و شرمندگی میکرد. متیو نامه ای به مارک پارکر رئیس شرکت نایک نوشته و مشکل خود را در آن توضیح میدهد. در نهایت، شرکت نایک به حرف های متیو گوش میدهد و کفش مدل FlyEase را خلق میکند.
در سراسر جهان میلیون ها نفر وجود دارند که هرروز باید بتوانند پای خود را داخل کفش جا دهند و نمیتوانند؛ نایک این مشکل اغلب نادیده گرفته شده را با طراحی این کفش حل کرد.
برای افرادی که دارای بیماری هایی مانند فلج مغزی، پارکینسون، آرتروز و موارد مشابه هستند، عمل ثابت نگه داشتن پا و فرو کردن آن در کفش بطور کامل، بسیار سخت است. همچنین پس از فرو کردن پا در کفش، باید بتوانند بندهای کفش را ببندند که خود نیازمند نیروی بیشتری بوده و در مجموع کار دردناکی است.
کفش نایک مدل FlyEase این امکان را به فرد میدهد که به راحتی پا را داخل کفش فرو کرده و آن را با کمترین تلاش، محکم کند.
این کفش جزو کفش های راحتی قرار میگیرد که مشکل بسیاری از افراد بیمار را حل کرده و آن را از انجام کارهای سختی بی نیاز ساخته است. در زیر 4 نکته که درمورد این مدل از کفش نایک باید دانست را توضیح داده ایم.

کفش فلای ایز  نایک

ویژگی های کفش FlyEase

1- کاربردی بودن فلای ایز

در واقع این کفش کار پوشیدن یک کتانی را راحت میکند. بخش پاشنه و پشت کفش بصورت زیپ دار است و به همین خاطر میتوان بدون کج کردن پا، به راحتی آن را وارد کفش کرد. پس از پوشیدن کفش و با بسته شدن زیپ پشتی، کفش کامل به پا چسبیده و فیت میشود.
زیپ به راحتی بسته میشود و همینطور به راحتی میتوان پا را داخل کفش فرو کرد بدون نیاز به تلاش زیاد. طراحی کفش به گونه ای است که هنوز هم ظاهر یک کتانی ورزشی و اسپورت را دارد و مانند دیگر کفش های نایک است.

داستان کفش FlyEase نایک

2- طراحی فلای ایز

ادعا و شعار نایک درمورد طراحی این کفش این چنین است که: “اگر شما دارای یک بدن و تنه هستید، پس یک ورزشکار هستید”.
کفش FlyEase یک کفش واقعی ورزشی و اسپورت است و طراحی آن همان استایل معروفی است که در تمام کفش های نایک دیده میشود. حتی میتوان گفت که اگر کسی دقت زیادی به این کفش نکند، اصلاً متوجه نخواهد شد که این کفش برای کاربرد خاصی ساخته شده؛ در واقع با نگاه معمولی، این کفش به عنوان یک مدل و فشن مانند دیگر کفش ها دیده میشود.
در طراحی این کفش بجای بندهای معمولی از بندی استفاده شده است که به راحتی بسته شود و نیاز به تلاش زیادی نباشد. این بند به گونه ای است که اصلاً نمیگذارد پا در کفش شل باشد. همچنین رنگ بندی و طرح های وسیعی برای FlyEase در نظر گرفته شده است. هر سلیقه ای که داشته باشید، بازهم از یکی از طرح های این کفش خوشتان خواهد آمد.

داستان کفش فلای ایز FlyEase نایک Nike

3- راحتی فلای ایز

دلیل اصلی معروفیت و محبوبیت نایک بین همگان این است که نایک راحتی را در یک سطح کاملاً جدید به ارمغان میاورد. کفش های FlyEase هم طراحی استثنایی ندارند و مانند تمام کفش های نایک راحتی را به فرد ارائه میکنند؛ تنها فرق این مدل در این است که کمی کاربردی تر ساخته شده است. حتی متیو در نامه خود به نایک نوشته بود که کفش های بسکتبال نایک برای او از دیگر کفش ها بسیار راحت تر بوده و طراحی آن ها برای مچ پای او بسیار مناسب است.
نایک با در نظر گرفتن تمام اطلاعات، این کفش ها را به گونه ای ساخت که بتواند نهایت راحتی را بدون هیچگونه مشکل اضافی دیگری ارائه کنند و برای تمام موقعیت ها مناسب باشند.

4- مواد سازنده فلای ایز

کفش های فلای ایز FlyEase از مواد سبک وزن و منفذدار ساخته شده تا بتوان در هرجایی به راحتی استفاده کرد و هوا نیز داخل آن جریان داشته باشد. وزن کفش ها در مجموع بسیار سبک است. لایه های داخلی و میانی از فوم نرم ساخته شده تا نرمی کافی در کفش وجود داشته باشد. البته شیارهای محافظ در عین نرمی، ثبات کفش را حفظ میکنند.

خرید کفش اسپورت نایک تبریز