چرم انواع حیوانات

چرم انواع حیوانات

چرم انواع حیوانات

چرم انواع حیوانات با یکدیگر تفاوت هایی دارند؛ از جمله این تفاوت ها می‌توان به این اشاره کرد که برخی از پوست‌ها بافت و موهای محکمی دارند و برخی دیگر مانند چرم کروکودیل فاقد مو هستند. اما نکته مهم اینجاست که درنهایت ضخامت، کیفیت نهایی چرم تولیدی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. جالب است بدانید که روش‌های دباغی پوست‌ها نیز در محصول نهایی تاثیری ندارند. وقتی شما قصد خرید محصولی با چرم طبیعی را دارید باید قبل از هرچیزی در مورد ویژگی های چرم استفاده شده در آن اطلاعاتی داشته باشید.

برای شناخت محصول باکیفیت و مطابق با نیاز خود، لازم است با انواع چرم‌ طبیعی تولیدی از پوست حیوانات آشنا شوید. پس در ادامه مطلب با نیازکو همراه باشید.

چرم انواع حیوانات

 

animal leather 3

چرم گاوی

چرم گاوی را می‌توان رایج ترین چرم طبیعی مورد استفاده در تولید کیف، کفش و … دانست. چرم گاو دارای ضخامت و دوام زیادی است و امروزه در کشور های زیادی تولید می‌شود.

 

چرم گاوی

چرم بوفالو

چرم بوفالو با این که ضخامت زیادی دارد، به طور شگفت انگیزی نرم نیز هست. محصولاتی که از چرم بوفالو تولید می‌شوند دوام و ماندگاری خود را تا مدت زیادی خفظ می‌کنند.

 

چرم بوفالو

چرم خوک

شاید شنیده باشید که برای ساخت توپ فوتبال از پوست خوک استفاده می‌شود ولی امروزه از این چرم برای تولید لباس هم استفاده می‌شود. چرم خوک نسبت به چرم گاوی سفت تر است ولی دوامی مساوی با دوام چرم گاوی دارد.

 

چرم خوک

 

چرم گوسفند

چرم گوسفند نرم و صاف است ولی دوام زیادی ندارد به همین دلیل استفاده از این چرم برای تولید کفش و یا روکش های صندلی اشتباه است.

 

چرم گوسفند

 

چرم کروکودیل

بی‌شک از بهترین و بادوام ترین چرم ها، چرم کروکودیل است که هم دوام زیادی دارد و هم بسیار محکم و زیبا می‌باشد. به دلیل کمیاب بودنش نسبت به بقیه چرم ها گرانقیمت تر است و برای ساخت محصولات لوکس و کلکسیونی کاربرد بیشتری دارد.

 

چرم کروکودیل

چرم مار

این نوع چرم بافت زیبایی دارد و در عین حال انعطاف پذیر است ولی به دلیل نازک بودنش دوام زیادی ندارد.

 

چرم مار

 

چرم گوزن

یکی از سخت‌ترین چرم‌های موجود است. نیازی نیست به مقاومت بالای آن در برابر سایش اشاره شود. از موارد استفاده از آن می توان به تولید پوشاک، توپ فوتبال و کیف اشاره کرد.

چرم گوزن

 

چرم کانگورو

پوست کانگورو قوی ترین و مقاوم ترین چرم در برابر سایش است. از موارد استفاده از آن می توان به شلاق، لوازم جانبی، کفش ورزشی و موارد دیگر اشاره کرد.کشور استرالیا تامین کننده این چرم در صنعت مد و پوشاک محصوب می شود.

چرم کانگورو
چرم مارماهی

مارماهی چرم بسیار نازک و نه قوی دارد. چرم مارماهی به طرز شگفت آوری نرم، براق و صاف است. از موارد استفاده می توان به کاربرد آن در تولید کیف و لوازم جانبی اشاره کرد.

چرم مارماهی

چرم شترمرغ

در انتهای لیست به نه تنها بهترین، بلکه بادوام ترین چرم موجود در جهان می رسیم. از چرم شترمرغ می توان در تولید کفش، چکمه، کیف و کمربند اشاره کرد.که در کشور خودمان نیز تولید می شود و در صنعت مد و پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد

چرم شترمرغ

چرم از لحاظ دوام و کاربرد انواع مختلفی دارد زیرا چرم از پوست حیوانات مختلف تهیه می شود. پوست مورد استفاده برای تولید چرم کاربردی عمدتاً از گاو، گوسفند، بز، خوک و به مقدار کمتر خزندگان، پرندگان و ماهی ها است. مناسب بودن چرم و قیمت چرم هر حیوان با هم متفاوت است. ما در این مقاله برخی از انواع منابع چرم حیوانات و مواردی که ممکن است از آنها استفاده شود را ذکر کردیم.

امیدواریم این مقاله همچون مقالات قبلی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.همچنان با ما همراه باشید و از نظرات ارزنده خود ما را بهره مند سازید.

مجموعه نیم بوت و پوتین زنانه

نظر خود را بنویسید