۳ دلیل اصلی پوشیدن کفش

3 دلیل اصلی پوشیدن کفش

۳ دلیل اصلی پوشیدن کفش

مجموعه وبلاگ نویسان نیازکو قصد دارد ۳ دلیل اصلی پوشیدن کفش را که در سلامت جسمانی ما تاثیر بسزایی دارد به شما عزیزان معرفی کند.
زمانی که وارد یک فروشگاهی می شوید، انتخاب خودتون رو از بین صدها رنگ و سایز و سبک کفش انجام می دهید، به راحتی می توانید حدس بزنید که پوشیدن کفش های مناسب چقدر حس خوبی دارد. با این حال چنین چیزیی برای بسیاری از مردمی که در مناطق فقیرنشین زندگی میکنن صادق نیست، در واقع میلیون ها نفر در سراسر دنیا حتی یک جفت کفش هم ندارند. اهمیت و نقش کفش را در سلامت جسمی انسان نمی توان نادیده گرفت، داشتن کفش هایی که متناسب با آب و هوای محیط زندگی ما باشد می تواند پاهای ما را در برابر گرمای شدید و سرمای شدید حفظ کند و داشتن کفش سایز مناسب پای ما برای سلامت افراد ضروری است.

بیشتر افراد فکر می کنند که کفش را بخاطر زیبایی آن می پوشیم اما وقتی تاریخچه کفش را مطالعه می کنیم متوجه می شویم که دلیل اصلی کفش پوشیدن ایمن نگه داشتن پاهای ما در برابر آسیب ها بوده است، مثل محافظت در برابر خورده های شیشه، آب و هوای بسیار سرد و گرم. اما با گذشت زمان و توانایی انسان در براورد این نیاز ضروری خود، کم کم نقش و اهمیت اصلی کفش که ایمن نگه داشتن پاها در برابر آسیب ها بود کمرنگ تر شد و نقش مد و استایل در صنعت کفش مطرح شد.
در این مقاله ۳ دلیل اصلی پوشیدن کفش قصد داریم شما را با کارکرد اصلی کفش که امروزه در مقابل صنعت مد و استایل به فراموشی سپرده شده آشنا کنیم.

۱-کفش از مشکلات پا جلوگیری می کند

مشکلات پا

بیرون رفتن بدون کفش برای مدت زمان طولانی یا پوشیدن کفش هایی که مناسب پای ما نیست می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

مثل:
• ناخن های فرو رفته به پا
• تاول
• میخچه و پینه پا
• عفونت قارچی

به مرور زمان نپوشیدن کفش های مناسب سایز پا، مشکلات جدی تری ممکن است ایجاد شود مثل انحراف شست پا(پینه شست پا) که منجر به درد و تغییر شکل پاها می شود. پیاده روی بیش از حد باعث بروز درد مفاصل جدی می شود.

۲-کفش ها درد پا را تسکین می دهند

کفش خوب

بخشی از کارکرد کفش دفع ضربه در حین راه رفتن است، اما کفش های بد یا بدون پوشیدن کفش می تواند کل فرم بدن ما را از هم ترازی خود خارج کند. اگر کفش هایی که می پوشیم کف(بالشتک) مناسب را نداشته باشد نمی توانیم حتی یک قدم هم راه برویم چرا که درد ناشی از نامناسب بودن کفش تمایل به راه رفتن را در ما غیرممکن می سازد.

مچ پا، زانو، مفاصل ران، کمر همگی تحت تاثیر کفش های بد قرار می گیرند.
درد شدید، تحرک را محدود می کند و انجام کارهای عادی روزانه را برای ما سخت می کند.

۳-کفش ها محافظ پاهای ما در برابر عفونت ها هستند

کفش محافظ

در بسیاری از مناطق که بهداشت عمومی رعایت نمی شود محل شیوع بسیاری از بیماری ها محسوب می شوددر این مکان ها استفاده از کفش های نامناسب مثلا کهنه یا پاره شده می تواند افراد را مستعد ابتلا به عفونت های پا کند.
در اینجا پوشیدن کفش های مناسب هر مکان حائز اهمیت است، مثل پوشیدن کفش های کوهنوردی برای رفتن به کوه یا استفاده از کفش های اسپرت برای کارهای روزمره.

با توجه به عنوان مقاله ۳ دلیل اصلی پوشیدن کفش برای مشاهده و خرید کفش طبی مناسب  از سایت نیازکو روی عکس زیر کلیک کنید

مجموعه کفش های طبی مردانه