کفش و چرم تبریز، معرفی

کفش تبریز انواع

کفش و چرم تبریز، معرفی

کفش تبریز و چرم تبریز، از دیرباز، در عرصه بین المللی و ملی زبانزد خاص و عام بوده است. در این مقاله از وبلاگ اخبار و مقالات کفش که توسط تیم تولید محتوای وبسایت نیازکو تهیه شده است، به معرفی کفش چرم و مخصوصاً کفش تبریز و کفش چرم تبریز میپردازیم.

همانطور که میدانید، لباس و به خصوص کفش، از مهمترین فاکتورهای ظاهر انسان هستند. کفش از دو جهت کلی دارای اهمیت است؛ اول اینکه کفش باید از لحاظ ظاهری باب سلیقه فرد باشد تا بتواند ظاهر روزمره خود را آنطور که میخواهد حفظ کرده و در جامعه ظاهر شود. از طرفی با توجه به اینکه پا قلب دوم انسان است، در نتیجه کفش نقش مهمی در راحتی پاها دارد و بنابراین به سلامت انسان نیز مرتبط است.
در میان انواع مختلف کفش های موجود، کفش چرم از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه هم از لحاظ ظاهری بسیار زیباست و مناسب موقعیت های رسمی است، و هم اینکه برای سلامتی و راحتی پا نیز توصیه شده است.
حال در میان انواع برندهای کفش ایرانی، کفش تبریز همواره در صدر بوده است. کفش تبریز دارای سابقه ای بلند و غنی است. از زمان قدیم تا حال حاضر نیز تولیدکنندگان معروف و با تجربه ای در شهر تبریز درحال تولید کفش تبریز هستند.
طبق آمار رسمی، 95 درصد کفش های تمام چرم کشور در تبریز تولید میشوند و همچنین 60 درصد تولید کل کفش ایرانی در تبریز انجام میشود.
البته، کفش چرم دست دوز تبریز از سابقه و محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است. در واقع، محبوبیت و معروفیت اصلی تولیدکنندگان کفش تبریز نیز بیشتر بخاطر تولید کفش چرم و مخصوصاً چرم دست دوز تبریز است.
اتحادیه کفاشان تبریز بزرگترین اتحادیه تولیدی کشور است و در سال 1395 این اتحادیه به عنوان اتحادیه برتر و نمونه کشور انتخاب شد. در حال حاضر، بیش از 5 کارگاه تولید کفش در تبریز درحال تولید کفش هستند. در کنار اینها حدود 5 هزار فروشگاه کفش هم در بازار بزرگ تبریز و در دیگر نواحی شهر وجود دارند. مهمتر از آن، بزرگترین شهرک چرم خاورمیانه است که در تبریز قرار دارد. در واقع تبریز به عنوان مرکز چرم ایران شناخته میشود.
نکته دیگر ملی بودن کفش تبریز است. رئیس اتحادیه کفاشان تبریز (علیرضا جباریان فام) پس از تلاش هایی که در این راستا نمود، توانست کفش تبریز را به ثبت ملی برساند. البته پس از این تلاش ها برای ثبت جهانی کفش تبریز ادامه دارد.

برخی از تولیدکنندگان مهم و برندهای کفش تبریز :

کفش تبریز – تب شوز (Tab shoes)

گروه تولیدی تب شوز یا کفش تبریز، دارای نیم قرن سابقه تولید کفش است و این سابقه، تجربه بسیاری را برای صاحبان این کسب و کار به ارمغان آورده است. این گروه تولیدی یک واحد تولیدی در حومه تبریز و دفتر فروش در بازار کفاشان تبریز دارا است.

کفش همگام

کفش همگام در سال 1372 و در زمینی به مساحت 1300 متر مربع در محل شهرک صنعتی شاهین در تبریز تأسیس شد. کفش همگام با پیشرفت های خود توانسته هم ظرفیت تولید خود را بالا ببرد و هم کیفیت خود را در سطح جهانی مطرح نماید. محصولات کفش همگام به کشورهای آسیای میانه و اروپای شرقی از جمله روسیه و اوکراین نیز صادر می شود .همچنین، کلیه تولیدات کفش همگام دارای شناسنامه تولید و آنالیز مصرفی می باشند که این موارد نقش بسزایی در کسب سهم بازار خارجی داشته اند.

کفش دست دوز سی سی

امروز که بیش از 50 سال از عمر کفش دست دوز سی سی میگذرد، نتایج بسیار خوبی از این برند بر جای مانده است. برند سی سی نه تنها در این سالها توانسته تعداد زیادی طرح اصیل برای کفش چرم دست دوز ایجاد و تولید کند، بلکه پرورش ده ها نفر فرد ماهر و نیمه ماهر در ساخت کفش چرم دست دوز نیز ماحصل زحمت های چندین ساله صاحبان این برند بوده اند. کفش سی سی فعالیت مستقل خود را از سال ۱۳۳۸ در تبریز آغاز کرد.

کفش آفاق

کفش آفاق در سال ۱۳۷۱ تاسیس و در سال ۱۳۷۷ به بهره برداری و تولید انبوه رسید. مجموعه کفش آفاق از ابتدا با توجه به شرایط بازار در زمینه تولید انواع کفش چرم اسپورت، کفش راحتی و کفش مجلسی با بکارگیری ماشین الات و کادر مجرب و همچنین همکاری متخصصین شرکت های ایتالیایی و ترکیه ای فعالیت و بازار خود را به سطح برون مرزی رسانید. همچنین کفش آفاق در راستای اهداف اصیل خود توانست گواهی نامه بین المللی ISO ۹۰۰۱ : ۲۰۰۸ از شرکت توف نورد آلمان را دریافت کند.
تولیدکنندگان کفش تبریز در صنعتی سازی و نوآوری در صنعت خود همواره پیشتاز بودند و حجم بزرگ صادرات کفش تبریز یکی از نشانه های مهم آن است. حتی در امر فروش اینترنتی کفش نیز صنعت گران این شهر پیشقدم بوده اند؛ یکی از مثال های بارز آن، فروشگاه اینترنتی نیازکو میباشد که با بیش از 10 سال سابقه توانسته است جایگاه مناسبی در بین فروشگاه های اینترنتی برای خود ایجاد کند.
با وجود اینکه فروشگاه نیازکو یک فروشگاه کامل بوده و محصولات مختلفی در آن به فروش میرسند، اما این مجموعه در بخش فروش کفش و مخصوصاً کفش چرم به صورت فعال و حرفه ای به فعالیت میپردازد و انواع کفش های چرم، چرم مصنوعی و غیر چرم را در دسته های مردانه و زنانه یا ورزشی و رسمی را به فروش میرساند.
یکی از مزیت های بزرگ خرید کفش چرم از فروشگاه نیازکو این است که شما مستقیماً و بدون واسطه از تولیدکننده محصول خریداری میکنید که این به معنای قیمت پایین و کیفیت بالاست.
در نهایت میتوان گفت که با توجه به تمام مزایای کفش تبریز از جمله، کیفیت، مرغوبیت، طراحی اصیل و سابقه بالا، و همچنین دارا بودن شهرت جهانی و سهم صادرات به کشورهای مختلف در طی سالهای زیاد، میتوان انواع کفش تبریز و مخصوصاً کفش چرم دست دوز تبریز را به عنوان یکی از اولین انتخاب ها در هنگام خرید کفش در نظر گرفت.

کفش چرم سی سی تبریز دست دوز

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها