انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب که به پاها آسیب نرساند، یکی از چالش‌های پیش روی خانم‌ها است. یکی از بنام‌ترین متخصصین امراض پا، فرمول 3 مرحله‌ای برای نحوه انتخاب کفش پاشنه بلند ارائه داده است. در این فرمول نکاتی بیان می‌شود که با در نظر گرفتن آنها از زخمی شدن پاهایتان خداحافظی خواهید کرد. کفشی را انتخاب کنید که پاهایتان تاول نزند. طبق اظهارات متخصص امراض پا، اِما ساپل، بعضی از زنان بالفطره پاشنه بلند پوش هستند. در مقابل دسته‌ای وجود دارند که حتی برای لحظاتی تحمل پوشیدن کفش پاشنه کوتاه را هم ندارند. اِما می‌گوید برای اینکه بدانید در کدام دسته‌بندی قرار می‌گیرید، باید طبق این فرمول 3 مرحله‌ای پیش بروید. این فرمول فقط در چند دقیقه بهترین ارتفاع پاشنه یا همان PHH را برای شما پیشنهاد می‌دهد. به عقیده اِما، انعطاف‌پذیری استخوان مچ پا به عنوان پارامتر محاسباتی مدنظر است.

استخوان مچ همان استخوانی است که قسمت پایین پا را به قسمت بالایی پا متصل می‌کند. وی در مصاحبه‌ای با روزنامه ی دیلی‌میل گفت: چنانچه در زمان ریلکسیشن، یعنی زمانی که کف پایتان در حالت کشش به سمت جلو قرار گرفته، استخوان قوزک پایتان به سمت پایین خمیده شود، بدین معنی است که در پایتان قابلیت تحرک زیادی وجود دارد. پس بدون هیچ نگرانی می‌توانید کفش پاشنه بلند بپوشید. پس خبر خوش برای کسانی که قوزک پای منعطف دارند این است که اجازه پوشیدن این مدل کفش را دارند. آن طرف ماجرا زنانی وجود دارند که مجاز به استفاده از این مدل کفش نیستند. با این وجود به هیچ قیمتی حاضر نیستند استفاده از کفش پاشنه بلند را از زندگی خود کنار بگذارند.

چگونه PHH (بهترین ارتفاع پاشنه) خود را بسنجیم؟

  1. مرحله اول این است که کفشتان را از پا درآورید و بنشینید. یکی از پاهایتان را به سمت جلو و در حالت ریلکسیشن نگه دارید. چنانچه قسمت مچ به پایینتان به زاویه قائم در راستای پایتان درامد و هیچ لرزشی نداشت، بدین معنی است که تحرک کمتری دارید. بنابراین گزینه مناسب برای شا کفش تخت و بدون پاشنه خواهد بود. اما اگر روی پایتان در راستای قسمت بالایی پا قرار گرفت طبیعتا پاشنه پوشی برایتان بی دردسر خواهد بود.
  2. در این مرحله یک شخص دیگر باید وارد کار شود. چرا که برای بدست آوردن ارتفاع مناسب پاشنه کفش، باید متر را از قسمت پاشنه پا و به طور مستقیم از کف بگیرید. سپس یک مداد را در پنجه پا در زاویه قائم نسبت به متر قرار دهید.
  3. نقطه‌ای که متر به مداد میرسد، همان PHH شماست.

از این پس به کمک همین فرمول ساده، هوشمندانه کفش بخرید. بدین ترتیب انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب سخت نخواهد بود.

با خرید هوشمندانه برای همیشه با ترس پوشیدن کفش پاشنه بلند خداحافظی کنید.

منبع: وبسایت ایندیپندنت

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها