صنعت عینک فرصت ها و چالش ها

صنعت عینک

صنعت عینک فرصت ها و چالش ها

صنعت عینک و کسب و کارهای مربوط به آن با توجه به تحولات سال های اخیر رشد شگفت انگیزی تجربه می کند. پیش بینی می شود که نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) در این صنعت تا سال ۲۰۲۳ در حدود ۴۴ درصد باشد. اگر فعالیت در این صنعت تا به این لحظه در افق دید شما نبوده و توجهی به آن نداشته اید، وقت آن است که چشم هایتان را بشویید و در ادامه مقاله که به آینده این صنعت و فروش و خرید آنلاین عینک پرداخته ایم، با ما همراه شوید.

نگاهی به گذشته

عینک ها همیشه مثل عینک های امروزی دارای ظاهری براق و لاکچری نبودند. عینک های طبی یک توفیق اجباری و عینک های آفتابی یک کالای لوکس تلقی می شدند. یک شخص عادی تمایلی به استفاده از عینک طبی نداشت و البته توان خرید عینک آفتابی را نیز نداشت. لنزهای تماسی تقریبا چیزی ناشناخته بودند و جراحی با لیزر نیز رویایی برای جهان فردا بود. با این حال، فعالیت در این صنعت هیچوقت بد نبوده است. عینک همیشه صنعتی بسیار سودآور بوده، مشتریانی ثابت و رو به رشد داشته و افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی محصولات نیز غیرمعمول نبوده است. از این رو اصلا جای تعجب ندارد که مری پرکینز، یکی از بنیانگذاران برند اسپک سیورز اولین زن میلیاردر خود ساخته در بریتانیا است.

افق دید با وضوح ۲۰/۲۰

این روزها دریافت نسخه از پزشک و خرید عینک طبی پایان دنیا نیست، و البته حساب بانکی شما نیز تخلیه نخواهد شد. و علاوه بر این، صنعت عینک سریع تر از همیشه در حال رشد است. دلیل این رشد چه چیزی می تواند باشد؟

خرید آنلاین عینک

الزامات

هرچه می گذرد افراد بیشتری از عینک استفاده می کنند. عمر ما طولانی تر شده است، زمان بیشتری را صرف خیره شدن به صفحه نمایش می کنیم و دسترسی آسان تری به تست های چشمی مقرون به صرفه داریم. ما همچنین در مورد اثرات مضر خورشید و مزایای سلامتی استفاده از عینک آفتابی اطلاعات بیشتری کسب کرده ایم. دیگر غیرعادی نیست که کسی عینک بزند و بر این اساس، افراد بیشتری عینک می خرند و تمام عمر برای خرید فریم ها و لنزهای به روز شده پول پرداخت می کنند.

فرهنگ عامه

در طول مسیر، عملکرد و استایل با هم ترکیب شده و عینک را به یک اکسسوری مد تبدیل کرده است. زمانی استفاده از عینک به شدت به یک ظاهر «روشنفکرانه» وابسته بود، در حال حاضر مدل های مختلف عینک طبی و عینک آفتابی به طور مرتب در کت‌واک‌ها دیده می‌شوند که توسط بلاگ‌های مد پروموت و توسط افراد مشهور تبلیغ می‌شوند. نه تنها افراد بیشتری عینک می خرند، بلکه افراد بیشتری روی عینک به عنوان یک ابزار مد سرمایه گذاری می کنند. بسیاری دوست دارند عینک را همانند لباس مرتباً به روز کنند.

فروشگاه آنلاین عینک

خرید آنلاین عینک

رشد تجارت الکترونیک روند سنتی فروش عینک را نیز تغییر داده است. مصرف کنندگان می توانند به راحتی خرید فریم ها و لنزها را به صورت آنلاین انجام دهند و به طیف وسیع تری از مارک ها و سبک ها نسبت به فروشگاه های عینک محلی خود دسترسی داشته باشند.

افق دید بلند مدت

سهم بازار عینک در تجارت جهانی به کدام سو می رود؟ انتظار می رود صنعت جهانی عینک تا سال ۲۰۲۳ از ۱۲۳ میلیارد دلار به ۱۷۷ میلیارد دلار افزایش یابد. فضا برای رشد پنان زیاد است، که وقتی به آنچه برای این صنعت در نظر گرفته شده نگاه کنید تعجب آور نخواهد بود.

پرینت سه بعدی

با پیشرفت قابلیت های چاپ سه بعدی، فرصت های صنعت عینک نیز افزایش می یابد. برندهای عینک می‌توانند به سرعت فریم‌های کاملاً قابل تنظیم را با برچسب قیمت مناسب تولید کنند. این امرهمچنین باعث می‌شود که تولید عینک و لنز همچنان ارزان‌تر شود وحاشیه سود بهبود ‌یابد.

فناوری در صنعت عینک

فناوری آینده عینک را تغییر خواهد داد. انتظار دیدن عینک هایی را داشته باشید که با لمس یک دکمه فوکوس را تغییر می دهند. تکنولوژی حتی تست‌های بینایی آنلاین و واقعیت افزوده و تست آنلاین انواع عینک ها و سپس خرید عینک دلخواه را آسان‌تر می‌کند. عینک‌های هوشمند همه چیز را به ما می‌گویند، که از چه جهتی راه برویم، تا اینکه آیا باید برای برداشتن چتر به خانه برگردیم یا خیر. مانند بسیاری از فناوری‌ها، این عملکردها گران هستند اما برای مصرف‌کنندگان بسیار جذاب خواهند بود.

استایل

در نهایت، استایل و عملکرد به طور فزاینده ای مهم و همه کاره خواهند شد. مواد جدید عملکرد را برای مثال در قاب های سبک وزن برای ورزشکاران، لنزهای مادون قرمز و مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش برای کوهنوردان در ارتفاع بالا، و فناوری تثبیت نور برای دوچرخه سواران کوهستان بهبود می بخشند. فریم‌های اکریلیک رنگ‌های موجود را بیشتر گسترش می‌دهند و از این رو امکان خرید فریم مطابق با رنگ لباس‌ها را فراهم می‌کنند. افراد مشهور و اینفلوئنسرها با تبلیغات خود همچنان به افزایش فروش و سود برای تولیدکنندگان عینک های لوکس ادامه خواهند داد.

خرید عمده عینک آفتابی

عینک خوشبینی را برداریم؟

البته، چالش هایی در این راه برای صنعت عینک وجود خواهد داشت، چالش هایی که هر سرمایه گذار علاقه مند باید به آن توجه داشته باشد.

برندهای تقلبی

برندهای تقلبی و فیک مسائلی هستند که بعید است به طور کامل ناپدید شوند. با این حال، برندهای معتبر، که با مواد باکیفیت ساخته شده‌اند، به احتمال زیاد بقای خود را حفظ می‌کنند، به‌ویژه با تأیید افراد مشهور که «چیز واقعی» را پیش می‌برند.

رقابت در عرصه صنعت عینک

با پیشرفت تکنولوژی عینک، تکنولوژی جراحی لیزر چشم نیز پیشرفت می کند. با ایمن تر، آسان تر و مقرون به صرفه تر شدن، افزایش استفاده از جراحی لیزر چشم نشان دهنده کاهش مصرف کنندگان عینک های طبی است. این می‌تواند برای برندهای عینک‌هایی که روی نیاز به عینک متمرکز شده‌اند مضر باشد، اما برای برند‌هایی که روی عینک‌های مد روز برای عینک‌های طبی، بدون نسخه و آفتابی تمرکز می‌کنند، مفید خواهد بود.

تجارت الکترونیک و فناوری

تجارت الکترونیک و فناوری می توانند همزمان هم صنعت عینک را متحول کنند و هم سر راه آن‌ها مانع ایجاد کنند. بینایی‌سنج‌ها و برندهای عینک سنتی که فرصت‌های فروش آنلاین و معاینات دیجیتالی چشم را بررسی نمی‌کنند و از آنها استفاده نمی‌کنند، عمرشان به سر خواهد رسید، در حالی که مارک‌هایی که در فروش آنلاین، مد و عمده‌فروشی سرمایه‌گذاری می‌کنند می‌توانند در سال‌های آینده شاهد رشد فوق‌العاده‌ای باشند.

خلاصه…

زمانی که عینک به عنوان یک «وسیله پزشکی» توصیف شد، یک چرخش کامل را انجام داد و به چیزی شیک، هوشمند و رویه دار تبدیل شد، با پیروانی که از مد آگاه هستند و دوست دارند شخصیت خود را با انتخاب و خرید فریم تکمیل کنند. صنعت عینک مطمئناً یکی از مواردی است که باید به دقت زیر نظر داشت زیرا مشتریان، محبوبیت و فناوری ابزارهایی برای افزایش فروش و سود هستند.

توجه: این مقاله بر اساس تحقیقات و نظرات شخصی نویسنده است و توصیه سرمایه گذاری محسوب نمی شود.