عینک بلوکات کودکان

عینک بلوکات کودکان

عینک بلوکات کودکان

عینک بلوکات کودکان ضرورتی است که در دهه اخیر وجود آن بیش از پیش احساس می شود. از آنجایی که دستگاه‌های دیجیتال نقش مهم‌تری در آموزش کودکان دارند، مهم است که از چشمان آن‌ها در برابر قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای مضر نور آبی و خستگی دیجیتالی چشم محافظت کنید. خرید عینک بلوکات کودکان بایستی جزو ضروری ترین خریدها به منظور حفظ سلامتی کودک در نظر گرفته شود. دستگاه های دیجیتال نقش بیشتری را در آموزش کودکان ایفا می کنند، چه برای تکالیف در خانه و چه آموزش در خانه. به همین دلیل مهم است که مراقب چشمان فرزندانتان در برابر فشار دیجیتالی چشم باشید، به خصوص که زندگی آنها با خیره شدن به صفحات نمایش گره خورده است.

نگاه کردن به صفحه نمایش دستگاه های دیجیتال در حد اعتدال برای چشم کودکان شما مضر نیست، با این حال، قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های مضر نور آبی می تواند باعث برخی مشکلات مانند خستگی دیجیتالی چشم شود. یکی از راه‌های جلوگیری از این اتفاق این است که فرزندانتان از عینک‌های مخصوص نور آبی استفاده کنند که جلوی پرتوهای مضر نور آبی را می‌گیرد. کودکان خطرات قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آبی و خیره شدن به دستگاه های دیجیتال را درک نمی کنند، بنابراین مهم است که برای محافظت از چشمان آنها اقدامات ساده ای را برای پیشگیری انجام دهید.

خستگی دیجیتالی چشم

خستگی دیجیتالی چشم، همچنین به عنوان سندرم بینایی کامپیوتری شناخته می شود. این معضل یک بیماری شایع چشمی است که می تواند بزرگسالان و کودکان را تحت تاثیر قرار دهد. این بیماری در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض دستگاه های دیجیتال مانند صفحه نمایش رایانه، تبلت و صفحه تلویزیون ایجاد می شود. اگرچه باعث ناراحتی می شود، اما یک بیماری جدی نیست. اگر فرزندان شما از فشار دیجیتالی چشم رنج می برند، علائم اغلب زمانی که به چشمان خود استراحت می دهند و از خیره شدن به صفحه نمایش استراحت می کنند، در کوتاه مدت از بین می روند.

خستگی دیجیتالی چشم

علائم

فشار دیجیتالی چشم می‌تواند باعث آسیب کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت به چشم‌های کودکان شما شود، مانند پیری زودرس شبکیه. چشم‌های کودکان نسبت به بزرگسالان ظریف‌تر و نفوذپذیرتر هستند، بنابراین در برابر آسیب‌های ناشی از اشعه‌های نور آبی آسیب‌پذیرتر هستند. اگر فکر می کنید فرزندان شما ممکن است از خستگی دیجیتالی چشم رنج ببرند، علائمی وجود دارند که می توانید به آنها توجه کنید. برخی از این موارد عبارتند از:

  • درد و ناراحتی در چشم
  • سردرد
  • چشمان خیس
  • خشکی چشم
  • تاری یا دوبینی
  • مشکل در تمرکز چشم
  • حساسیت به نور

اگر فرزندان شما این علائم را تجربه می‌کنند و فکر می‌کنید که به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نمایشگرهای دیجیتال است، چند راه وجود دارد که می‌توانید از آنها پیشگیری کنید.

عینک بلوکات

یکی از راه های جلوگیری از فشار دیجیتالی چشم در کودکان، خرید عینک بلوکات است. این عینک ها معمولاً دارای رنگ آبی روی لنز هستند که برای جذب پرتوهای مضر نور آبی طراحی شده اند تا از رسیدن آنها به چشم کودکان شما جلوگیری کنند.

علاوه بر خرید عینک های بلوری راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از خستگی دیجیتالی چشم روی فرزندانتان جلوگیری کنید.

خرید عینک بلوکات کودکان

جلوگیری از خستگی دیجیتالی چشم

قرار گرفتن در معرض نور آبی در حد اعتدال برای چشم کودکان شما مضر نیست، نگرانی اصلی از لحاظ زیاده روی است. یک راه موثر برای جلوگیری از فشار دیجیتالی چشم، محدود کردن فعالیت آنها در استفاده از دستگاه های دیجیتال است.

وقتی کودکان به صفحه نمایش خیره می شوند، فقط نور آبی نیست که می تواند به چشم آنها آسیب برساند. وقتی در هنگام رانندگی برای مدت طولانی به چیزی خیره می شویم، چه صفحه نمایش، کتاب یا جاده، کمتر از آنچه نیاز داریم پلک می زنیم. پلک زدن چشم های ما را روان می کند، بنابراین به طور طبیعی وقتی پلک نمی زنیم چشم هایمان خشک می شود. این می تواند باعث تحریک و ناراحتی شود. اطمینان از اینکه فرزندانتان به اندازه کافی پلک می زنند می تواند به جلوگیری از خشکی چشم و خستگی دیجیتالی چشم کمک کند. شما می توانید این کار را با اطمینان از اینکه آنها به طور منظم از خیره شدن به صفحه نمایش جلوگیری می کنند، انجام دهید.

قانون ۲۰-۲۰-۲۰

قانون ۲۰-۲۰-۲۰ روشی موثر است تا از اینکه فرزندان شما از خیره شدن به دستگاه های دیجیتال و خستگی دیجیتالی چشم جلوگیری می کنند، اطمینان حاصل کنید. هر ۲۰ دقیقه، فرزندان شما باید ۲۰ ثانیه به چیزی که ۲۰ متر دورتر است نگاه کنند. این به چشمان و ذهن کودکان شما کمک می کند تا آرام شوند. همچنین به آنها فرصتی می دهد که پلک بزنند و چشمان خود را تغذیه کنند.

اگر فرزندان شما از وسایل دیجیتال در خانه برای انجام تکالیف یا یادگیری در خانه استفاده می کنند، مهم است که مطمئن شوید نور کافی در اتاق وجود دارد تا به چشمان آنها کمک کند. اگر فرزندان شما در یک اتاق تاریک به صفحه‌ای روشن خیره شده‌اند، فشار بر روی چشم های آنها افزایش می یابد. نور مناسب می تواند تنش را بر چشم آنها کاهش دهد و به جلوگیری از فشار دیجیتالی چشم کمک کند. همچنین باید مطمئن شوید که فرزندانتان خیلی نزدیک به صفحه کامپیوتر ننشینند. هر چه صفحه نمایش بزرگتر باشد، آنها باید دورتر بنشینند.

چند راه دیگر

اگر فرزندان شما از خستگی دیجیتالی چشم یا خشکی چشم رنج می برند، می توانید از قطره های چشمی روان کننده برای تسکین این علائم استفاده کنید. خواه این فشار ناشی از پرتوهای نور آبی باشد یا به اندازه کافی پلک نزدن، قطره‌های چشمی می‌توانند چشم‌های کودکان شما را مرطوب کرده و باعث کاهش سوزش شوند. اگر نگران چشمان فرزندان خود هستید، به خصوص زمانی که به مدرسه باز می گردند، می توانید تست چشم کودکان را رزرو کنید. ما همچنین مجموعه عظیمی از عینک‌های طبی و عینک آفتابی کودکان و عینک بلوکات کودکان برای کمک به محافظت از چشم‌های آن‌ها در در سرتاسر سال گردآوری کرده ایم، و آنها را با تخفیف ویژه ارائه می دهیم. برای خرید عینک بلوکات کودکان می توانید مجموعه عینک های موجود در فروشگاه را ملاحظه فرمایید.