دلایل مهم استفاده از عینک بلوکات

دلایل مهم استفاده از عینک بلوکات

دلایل مهم استفاده از عینک بلوکات

دلایل مهم استفاده از عینک بلوکات شامل ۵ دلیل اصلی هستند که برشمرده می شوند. مردم بیش از هر زمان دیگری زمان خود را در مقابل یک دستگاه دیجیتال، چه تلفن، تبلت، یا صفحه تلویزیون خود صرف می کنند. طبق گزارش‌ها، بزرگسالان بیش از شش ساعت در روز را صرف می‌کنند و نوجوانان حدود هفت ساعت در روز به صفحه نمایش نگاه می‌کنند. علاوه بر مشکلات اسکلتی- عضلانی و فیزیولوژیکی که می تواند ناشی از صرف زمان زیادی برای پیمایش در رسانه های اجتماعی، خواندن اخبار یا تماشای برنامه های تلویزیونی باشد، زمان نمایش و نور آبی می تواند بر سلامت چشم شما تأثیر بگذارد. در این مقاله توضیح می دهیم که چرا باید از عینک بلوکات یا مسدود کننده نور آبی استفاده کنید.

نور آبی چیست؟

این نور همه جا جریان دارد. در پرتوهای خورشید یافت می شود و از نور فلورسنت و صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی ساطع می شود. خورشید شامل تمام رنگ های نور از جمله قرمز، نارنجی، سبز و آبی است. هر کدام از این رنگ ها سطوح انرژی متفاوتی را ساطع می کنند. برای مثال نور قرمز دارای طول موج های طولانی تر و انرژی کمتری است. نور آبی در انتهای طیف های نور قرار گرفته و طول موج های کوتاه تر و انرژی بیشتری دارد. در حالی که مردم بیشتر در معرض اشعه آبی خورشید در خارج از منزل قرار می گیرند، با این حال در حال حاضر بیشتر از همیشه در معرض اشعه آبی ساطع شده از نماشگرها هستند. این قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آبی برخی از متخصصان سلامت چشم را نگران کرده است.

نور آبی

چرا باید عینک بلوکات را امتحان کنید؟

بیشتر و بیشتر، زندگی کاری و اجتماعی حول محور نگاه کردن به یک صفحه نمایش برای چندین ساعت در روز می چرخد. برای مبارزه با تأثیرات نور آبی بیش از حد، از محافظ نور آبی استفاده کنید. در اینجا پنج دلیل وجود دارد که استفاده از این عینک می تواند به شما کمک کند.

خواب بهتر

پیاده روی زیر نور خورشید می تواند به شما کمک کند هوشیار باشید. گذراندن وقت جلوی صفحه نمایش قبل از خواب نیز می تواند به شما احساس هوشیاری بدهد. طول موج های کوتاه ترشح ملاتونین را به تاخیر می اندازند، هورمونی که باعث خواب می شود و به طور طبیعی چند ساعت قبل از خواب در سیستم شما ترشح می شود. استفاده از تبلت یا نوع دیگری از صفحه‌نمایش قبل از خواب می‌تواند این انتشار را به تأخیر بیاندازد، و خوابیدن فوری را سخت‌تر کند. اگر نمی توانید یک یا دو ساعت قبل از خواب دستگاه خود را خاموش کنید، همانطور که کارشناسان خواب توصیه می کنند، استفاده از عینک بلوکات ممکن است به شما کمک کند بهتر بخوابید.

فشار چشم کمتر

نگاه کردن به صفحه نمایش در تمام طول روز می تواند باعث ایجاد استرس در شما شود یا ممکن است فشار چشم و عضله را تجربه کنید. محیط ارگونومیک می تواند به کاهش مشکلات عضلانی مرتبط با نشستن پشت میز و نگاه کردن به صفحه در تمام روز کمک کند. عینک مسدود کننده نور آبی می تواند به کاهش فشار چشم کمک کند. نور آبی می تواند تمرکز بر روی صفحه نمایش را دشوار کند و باعث می شود چشمان شما برای تمرکز فشار بیاورند. عینک بلوری به افزایش کنتراست روی صفحه‌نمایش کمک می‌کند، فوکوس را آسان‌تر می‌کند و متعاقباً فشار چشم را کاهش می‌دهد.

سردرد کمتر

نور، به خصوص نور آبی، می تواند باعث میگرن و تشدید سردرد شود. مسدود کردن نور آبی با عینک مخصوص ممکن است حملات میگرنی را کاهش دهد و سردرد را کاهش دهد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های چشمی

قرنیه و لنز چشم شما در جلوگیری از رسیدن نور مضر UV به شبکیه موثر است. با این حال، آنها نمی توانند این اشعه را مسدود کنند. آسیب به شبکیه می تواند خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا را افزایش دهد که یکی از دلایل اصلی نابینایی است. نور آبی می تواند به شبکیه شما نفوذ کند و احتمالاً منجر به علائمی شبیه دژنراسیون ماکولا شود و ممکن است خطر ابتلا به آب مروارید را افزایش دهد. استفاده از عینک بلوکات می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.

سلامت چشم

تعادل در استفاده از نمایشگرها

شما می توانید با دور شدن از رایانه، خواندن کتاب به جای تماشای تلویزیون و محدود کردن استفاده از تبلت و تلفن، از بسیاری از این مسائل مربوط به نور آبی جلوگیری کنید. اگر آمادگی انجام این اقدامات را ندارید، عینک های نور آبی می توانند به سلامت چشم شما کمک کنند.